Ozan Gezgini'nden CHP adayı Özlem Uzuner'e Şiirle destek Ozan Gezgini'nden CHP adayı Özlem Uzuner'e Şiirle destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korusu tarafından icra edilecek olan “Türkülerle Giresun” konseri Atatürk Kültür Merkezide 30 Nisan Salı günü saat 20.00’da gerçekleşecek.

Dağlarından yaylasına, ovasına, yeşiline, denizine, fındığına, kirazına, çayına emeğini veren, cesaretiyle mertliğiyle, kadınıyla- erkeğiyle Vatanına bağlı kültürünü koruyup yaşayan, bu sevdasını Türkülere nakşetmiş insanların toprağı olan Giresun Türküleriyle buluşmak için TC Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu önemli bir fırsat sunuyor.

Giresun Türkülerinin seslendirileceği konserde solist olarak Kültür Bakanlığı bağlama sanatçısı Savaş Karaman ile son dönemde seslendirdiği türkülerle önemli ses getiren, türküleri sevdiren Elif Buse Doğan yer alacak.

Ekran Resmi 2024 04 30 10.39.26

Konserin misafir sanatçısı ise Karadeniz Türkülerine nefes veren İbrahim Can olacak. Konserin sunumu ise Gazeteci Haldun Domaç tarafından yapılacak.

Türkülerle Giresun konserinin bilet fiyatları 80 TL’den başlıyor ve Biletini Al uygulaması ve sitesinden temin edilebiliyor.

Editör: MURAT AYDIN