Son dönemde İran üzerinden ülkemize yönelen Afganistanlı göçmen akınının sınırlarımızın güvenliğini tekrar gündeme taşıdığına dikkat çeken Emekli Emniyet Müdürü ve CSG Güvenlik CEO’su Osman Öztürk, “Sınırların kevgire döndüğü bir ülkede iç güvenlik tehditlerine karşı duyarlı olmak bir vatan borcudur.” dedi.
 
2011 yılının Mart ayında, iç karışıklıkların başlamasından bu yana, günden güne artan sayıda Suriye vatandaşı ülkemize sığınıyor. Türkiye, yaklaşık 12 yıldır 3,5 milyon kadar Suriyeli mülteciye ve diğer milletlerden mültecilere ev sahipliği yapıyor. Sayılarının artması ülkemiz için sosyal, ekonomik ve güvenlik sıkıntılarını da beraber…
Türkiye’nin 7 bölgesinde eş zamanlı hazırlanan ilk ve tek geleneksel sahne projesi #AnadoluRuyasi, 2015 yılından bu yana Geleneklerine Sahip Çıkan Sosyal Bir Nesil Yetiştirmek için yoluna devam ediyor. 

Her sezon farklı bir temaya göre sahneye konulan geleneksel sahne projesinin 4. sezonunda (2022) manevi duyguların halk dansları ile buluştuğu #KuşlarınDili hikayesi Ankara’da izleyicileriyle buluştu. 

osanödül

ART BİLKENT, BİLKENT CENTER’DA BAŞLIYOR ART BİLKENT, BİLKENT CENTER’DA BAŞLIYOR

6 ilden 100 Bahçeşehir Koleji ve 50 Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisinin hayata geçirdiği projenin bu yılki “Yaşam Boyu Onur Ödülü”  Sn.Osman Öztürk’e verildi. Sn.Öztürk’e plaketi Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Derneği Başkanı Sn.Okan Gürbüz tarafından takdim edildi.

Ülkemizi Dünya’nın dört bir yanında başarı ile temsil eden proje ve derneğimiz 2015 yılında Litvanya ve 2019 yılında Güney Kore’de geleneksel danslarımız ile dünya şampiyonluğu elde etti. Kendi öz değerlerine sadık kalarak, bugüne kadar 2000’den fazla gencimize kültürümüzü öğreten Bahçeşehir Üniversitesi Halk Oyunları Derneği bu yıl 20. Yılını kutlamaktadır. Bahçeşehir Üniversitesinin en eski ve köklü kulübü olan ekip, ülkemizin 3 ilindeki temsilcilikleri ile yoluna devam etmektedir.