HABER; Zerrin ERDOĞAN/ GAZİANTEP - Gaziantep'in, Oğuzeli ilçesi Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Sait Kılıç başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 
Barak Ovasi'nin merkezi Ezo Gelin'in memleketi olan Oğuzeli yeşilliği, akan berrak pınarı, organik sebze ve meyvesiyle ilçeye yakışır şekilde son dönemlerde ses getirmeye  başladı...
İki dönemdir MHP'den aday gösterilip Oğuzeli  Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sait Kılıç ilçeye yaptığı katkılar ve hayata geçirdiği  projelerle Gaziantep merkez ve diğer illerden gelen ziyaretcilerle, Oğuzeli'nin adını duyurmaya başladı.. 

YRP Giresun Adayı Mesut Aydın'a yoğun ilgi YRP Giresun Adayı Mesut Aydın'a yoğun ilgi

Screenshot_2-6Turizm açısından ilçenin seyrini güzelleştiren tepesine Teras Cafe, Ata sporu olan At Çiftliği ve Okçuluk Spor alanı oluşturarak Oğuzeli'ne turist çekmeye başladı.. 
Organik ürünlerin olduğu  Oğuzeli'nde Kadın Kooperatifi de kurarak kadınların  kendi ekonomilerine katkıda bulunarak söz sahibi olmalarını sağlayan, Başkan Kılıç, yöreye ait birçok meyve sebze gibi ürünlerin de patentlerini aldı. 

Oğuzeli  Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç yapılan ve yapılacak projelerle ilgili şu bilgileri verdi:  "Oğuzeli'ni Gastronomi de ses getiren bir yer yapacağız... Turizm konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Hayata geçirdiğimiz  Teras cafe, Ata sporu, at çiftliği ve okçuluk spor sahası kurarak yarışmalar düzenleyerek, gelen misafirlerimiz mutlu ayrılıyorlar. Ezo Gelin'in memleketi olan ilçemizde Ezo Gelin çorbası, kabak, patlıcan, domates, biber gibi kurutmalıkların patentlerini aldık. Bununla birlikte ilçemizin Narı meşhur.. Nar ve Nar ekşisinin, Ezo gelin bebeklerinin patentlerinin yanı sıra organik meyvelerimizin kurutulmuş olarak patentlerinin alınmasını sağladık" 

oguzeli bld  (24)

Kadınlarımızın kendi üretimlerine ayrı bir değer veren, Başkan Mehmet Sait  Kılıç, "Kadınlarımız üretken ve çalişkanlar. Kadın kooperatifi kurarak kadınlarımızı organik üretimleriyle, Türkiye'nin her yerine ürün satışı gerçekleştiriyoruz. Hanımlarımız kendi üretimleriyle ev ekonomilerine büyük katkı sağlıyorlar. Amacımız Oğuzeli'ni tüm Türkiye'ye , turizm ve gastronomi sehri olarak adını duyurmak" olduğunu belirtti..