Cumhuriyet bayramı kutlamaları, bir gün öncesinden Edirnekapı Şehitlikteki törenle başladı. Törene, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Cumhuriyet Başsavcısı Vuslat Dirim, Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Dursun Küçükyılmaz, ilçenin askeri ve sivil erkanı ile çok sayıda vatandaş katıldı... 

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından çelenk koyma törenine geçildi. Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, şeref defterine günün anlam ve önemini anlatan "Aziz Şehitlerimiz" başlıklı bir yazı yazdı. 
Şehitlikteki çelenk koyma töreninin ardından Kaymaklık Binası önündeki Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. 

Törende Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü Dursun Küçükyılmaz, Eyüp Cumhuriyet Başsavcısı Vuslat Dirim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güsamettin Erdoğan, siyasi parti ilçe temsilcileri ve dernek başkanları yer aldı. 

Eyüp'teki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Cuma sabah saat 09:00'ta Kaymakamlık'ta düzenlenecek bayramlaşma ve kokteylin ardından Eyüp Stadı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Öğrenciler hazırladıkları gösterilerle Cumhuriyet Bayramını kutlayacak.