Eski bir mahkum olduğu belirtilen 56 yaşındaki Duke, toplantı salonunun duvarına kırmızı sprey boyayla "V for Vendetta" çizgi romanının baş karakteri "V"yi simgeleyen sembolü çizdi.

Eşinin işten atıldığı için bu baskını gerçekleştirdiği belirtilen Duke, daha sonra yönetim kurulundaki erkek üyeler hariç herkesin salondan çıkmasını istedi.    

Bu esnada yönetim kurulu üyesi bir kadın, silahını çıkaran Duke'e gizlice arkadan yaklaştı ve saldırganın elindeki silaha çantasıyla vurdu. Ancak bu girişim de sonuç vermedi ve Duke kadın üyeyi etkisiz hale getirdi.

Okul müdürü Bill Husfelt, Duke'ü silahını bırakması için ikna etmeye çalıştı. Husfelt, Duke'ün işten çıkarıldığını söylediği eşi için yeni bir iş bulabileceğini söyledi. Ama soğukkanlı saldırgan bunu da kabul etmedi.

Duke ardından yönetim kurulu üyelerine yakın mesafeden ateş etmeye başladı. Kurşunlar kimseye isabet etmezken, olay yerine gelen güvenlik görevlisi Mike Jones, Duke'e birkaç el ateş etti. Yaralanan saldırgan, yerdeyken kendini vurarak intihar etti.


(sb)