Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya Alanyalıların elinden çıktı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya Alanyalıların elinden çıktı

Yerel seçim öncesi AKP’nin yaptırdığı İstanbul anketinde İmamoğlu önde çıktığı iddiasına AKP’li Mustafa Şen’den tepki geldi.
Yerel seçimler öncesi AKP'nin İstanbul için yaptırdığı ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açık ara önde çıktığı iddia edilmişti. Kamuoyunda geniş yankı uyandıran anket iddiasına yanıt veren AKP Ekran Resmi 2023-12-04 13.46.02Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, "Biz, henüz AK Parti olarak Türkiye'nin hiçbir yerinde herhangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadık" ifadelerini kullandı.
2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklar yavaş yavaş başlarken AKP henüz İstanbul için adayını açıklamadı. Belirsizliğin arkasında AKP'nin İstanbul için yaptırdığı ankette çıkan sonuçlar olduğu öne sürülmüştü.İMAMOĞLU ANKETTE AÇIK ARA ÖNDE YER ALMIŞTI
Odatv'nin haberine  göre, 29 Kasım tarihinde sonuçları çıkan İstanbul anketinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açık ara farkla önde olması dikkat çekmişti.
AKP'DEN ANKET İDDİASINA YANIT
Söz konusu duruma AKP'den açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, parti olarak belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadıklarını vurguladı.

Ekran Resmi 2023-12-04 13.41.04
"BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN İSİM VEREREK ANKET YAPMADIK İTİBAR ETMEYİNİZ"
Şen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Biz, henüz AK Parti olarak Türkiye'nin hiçbir yerinde herhangi bir belediye başkanlığı için isim vererek anket yapmadık. AK Parti adını kullanarak açık operasyon ve manipülasyon yapan kişilere ve çöp anketlere itibar edilmemesi dileğiyle kamuoyunun bilgisine sunulur" ifadelerine yer verdi.