Koreli müteahhitlere projelerinizde Türk doğal taşları kullanın çağrısı Koreli müteahhitlere projelerinizde Türk doğal taşları kullanın çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Kanada'yı birbirine bağlayan Niagara Nehri üzerinde bulunan Rainbow Köprüsü’nden geçiş yapan bir araçta patlama meydana geldi. Patlama sonrasında ABD ile Kanada arasında bazı sınır kapıları kapatıldı.
ABD ve Kanada basınında yer alan haberlere göre; Sınır geçişindeki yetkililer, köprüden geçiş yapan aracın patlamasının ardından tedbir amacıyla Rainbow Köprüsü’ndeki geçişin ve Kanada’nın Ontario eyaletini ABD’nin New York eyaletine bağlayan diğer 3 geçiş kapatıldı. Bölgedeki yerel hükümete ait tüm ofisler de tahliye edilip kapatıldığı bildirildi.
ARAÇTAKİ 2 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ TESPİT EDİLDİ
Habarlere göre; Federal Soruşturma Bürosu (FBI) soruşturmanın devam ettiğini açıklarken ABD basını, patlayıcı bulunan araçtaki iki kişinin hayatını kaybettiğini, bir sınır görevlisinin de yaralandığını duyurdu.
ABD BAŞKANI BİDEN; “DURUM CİDDİ”
Patlamayla ilgili olarak ABD Başkanı Joe Biden ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya bilgi verildiği kaydedildi.
Kanada hükümeti, yaptığı ilk açıklamada durumun “çok ciddi” olduğunu belirtti.
 

Ekran Resmi 2023-11-23 05.57.54HAVALİMANI UÇUŞLARA KAPATILDI
Şükran Günü dolayısıyla iki ülke de sınırlarındaki güvenliği artırdı.
Buffalo Uluslararası Havaalanı’na gelen her arabanın bomba tespit edebilen köpekler tarafından arandığı kaydedildi.
Daha sonra havalimanının uçuşlara kapatıldığı, bu kapanmanın 2 gün süreceği açıklandı.
“TERÖR SALDIRISI” OLASILIĞI AĞIR BASIYOR
Fox News, patlamanın bir terör saldırısı olabileceği ihtimalini paylaştı. ABD'li kanal, bu olasılığın ismini paylaşmadığı bir yetkili tarafından söylendiğini ifade etti.

Ekran Resmi 2023-11-23 05.58.16

"TERÖR SALDIRISI BELİRTİSİ YOK"

New York Valisi Kathy Hochul, Çarşamba günü Niagara Şelalesi'ndeki Gökkuşağı Köprüsü'nde iki kişinin ölümüyle sonuçlanan araçta meydana gelen patlamanın ardından "terör saldırısına dair hiçbir belirti olmadığını" söyledi.

Bu arada Ontario Eyalet Polisi, Güney Ontario'nun ABD ile olan sınır kapılarının Çarşamba öğleden sonra yeniden açıldığını kaydetti.