Türkiye Gençlik Vakfı TÜGVA'nın Eyüpsultan'da bulunan binasının bahçesindeki yaklaşık 1 dönümülük araziyi işgal ederek otopark olarak kullandığı ortaya çıktı. TÜGVA Merkezi'nin yanında bulunan bin metrekarelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu tesbit edilen arazinin işgal edilip otopark olarak kullanılması İBB tarafından  mahkemeye taşınmıştı. Mahkeme de TÜGVA'nın işgalini hukuka aykırı buldu.

Skandal... Seçimi kaybeden AKP’li eski başkan 75 dönümlük belediye arazisini satışa çıkardı Skandal... Seçimi kaybeden AKP’li eski başkan 75 dönümlük belediye arazisini satışa çıkardı

İBB Genel Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, sosyal medya hesabından açıklama yaparak konuya açıklama getirdi.  Gökçe, işgale son verilmesi için gerekli başvuruyu yaptıklarını bildirdi. 2022 yılı mart ve nisan aylarında İBB Meclisi'nde de görüşülen konuyla alakalı Gökçe Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Eyüpsultan ilçemizde bulunan belediyemize ve 16 milyon İstanbulluya ait bir arsanın TÜGVA tarafından işgal edildiği tespit edilmiştir.

bugra gokçe

Hukuka aykırı olduğu mahkeme kararı ile de sabit olan bu işgalin son bulması için dün gereken işlemi başlattık.Eyüpsultan İlçemizde Belediyemize ait kıymetli bir arazi işgal edilmiş ve TÜGVA Genel Merkezi yanında otopark olarak kullanılmıştır.

Belediyemiz ilgili arazinin teslimini talep etmiş ancak bu talep yerine getirilmemiştir. Belediyemiz tahliye talebiyle Kaymakamlığa başvurmuş ancak kaymakamlık da tahliye işlemini yerine getirmemiştir. Bunun üzerine açılan davada mahkeme Belediyemizi haklı bulmuş, tahliye işleminin yapılması gerektiğini de ortaya koymuştur.  Dün bir kez daha TÜGVA tarafından sürdürülen işgale son verilmesi için Kaymakamlığımıza gereken başvuruyu yaptık."

Buğra Gökçe'nin paylaştığı mahkeme kararında arazide TÜGVA'nın fuzuli işgalci olduğu belirtildi.