YSK Başkanı Yener seçimin ikinci tura kaldığını açıkladı. Yener, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun oy oranlarını açıklayarak ikinci turun 28 Mayıs'ta yapılacağını söyledi.

YSK Başkanı Ahmet Yener son verileri açıkladı. Başkan Yener seçimin 2. tura kaldığını açıkladı.

Yener, Erdoğan'ın oyunun yüzde 49.5, Kılıçdaroğlu’nun oyunun ise yüzde 44,88 olduğunu açıkladı.

ysk-baskani-yener-aciklad

YSK Başkanı Yener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bu seçim sürecinde zorlu bir çalışma dönemi geçiren kurum personeline teşekkür ediyorum. İl ve ilçe seçim kurulu başkanlarına, seçim personeline ve kamu görevlilerine de teşekkür ediyoruz.

Saat 15.15 itibariyle yurtiçi sandık sayısı yüzde 100 açılmış olup, katılım oranı yüzde 88,92 olarak gerçekleşmiştir. Yurtdışında ise yüzde 52,99 oranında katılım gerçekleşmiştir. Yurtdışında veri girişi devam eden 35 bin 874 oy bulunmaktadır.

"SEÇİMLER İKİNCİ TURA KALDI"

Kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 49,51, Sayın Kılıçdaroğlu'nun yüzde 44,88, Sayın Oğan'ın 5,47'nin oy aldığı görülmüştür. Saat 15.15 itibariyle 35 bin 874 oyun Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a verilmiş olduğu kabul edildiğinde oylarının yüzde 49,54 olduğu görülmüş, Sayın Kılıçdaroğlu'na verilmiş olduğunda yüzde 44,85 kabul edilmiş olup, hiçbir adayın seçilme yeterliliğine ulaşamadığı görülmüştür.

CHP Lideri Özgür Özel'den şaşırtan Arapça açıklaması! CHP Lideri Özgür Özel'den şaşırtan Arapça açıklaması!

28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimlerin yapılmasına karar verilmiştir.

İKİNCİ TUR NASIL YAPILACAK?

Oy pusulalarında sıralamada değişiklik olmayıp, Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1'inci, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da 2'nci sırada yer alacaktır. Propaganda dönemi başlamış bulunmaktadır.

Editör: MURAT AYDIN