İYİ Parti’nin yerel seçimlere 81 ilde kendi adayları ile girme kararının ardından partiden yaşanan ardı ardına istifalar İstanbul'u da karıştırdı. İstanbul İBB Meclisi'nde İyi Parti Grup Başkanvekili olan İbrahim Özkan, yaptığı bir açıklamanın ardından İyi Parti Yönetimi tarafından Başkanvekilliği görevinden istifa etmesi istendi. Bunun üzerine Özkan istifa etti.  

İBB Başkan Veklilliği'nden istifa eden Özkan yeni seçim sırasında İBB Meclis Grubu'nda bulunan 9 İyi Partili üyenin 7'sinin imzasıyla tekrar İBB Meclis Gurubu Başkan Adayı gösterilerek seçildi. 

Bunun üzerine Parte Genel Merkezi'nden İbrahim Özkan ve oy veren Meclis üyelerinin ihraç talebi ile disipline sevkedilmesi dikka çekti. 

İmamoğlu'ndan Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat'a destek İmamoğlu'ndan Fatih Belediye Başkan Adayı Mahir Polat'a destek

Oylamaya İYİ Prati'nin İBB Başkanı aday adayı olan İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı'nın katılmaması dikkat çekti.

Toplantıda 8 meclis üyesinden 7’sinin oyları ile İbrahim Özkan yeniden grup başkanvekilliğine aday olarak gösterildi ve seçildi. Toplantıda alınan karar ile grup sözcüsü Suat Sarı’nın yerine de Çekmeköy’den meclis üyesi olan Bora Kılıç seçildi.