Haber: Songül Yiğit Başaran

Küçükçekmece’nin yetiştirdiği önemli değerlerden hayırsever iş insanı ve sivil toplum yöneticisi Metin Haymana AK Parti’den Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adaylığını duyurdu. Başkan Haymana, “Hizmet için yola çıktık” dedi.

Ak Parti İstanbul'da ilçe belediye başkan aday adayları diğer partilere göre çok daha fazla gözüküyor. Küçükçekmece'de tanınan bir isim Ak Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvurusunu yaptı. İş dünyasında tanınmış, çok sayıda STK'da görev almış Küçükçekmece'de doğum büyüyerek iş insanı olan Metin Haymana Ak Parti'dan Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.

İş İnsanı Metin Haymana adaylığı ile ilgili açıklamasında önemli noktalara değinirken, Küçükçekmece'ye olan bağlılığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

"Bildiğiniz üzere, aşığın aklından aşkı asla çıkmaz. Kalbimiz, gönlümüz ve zikrimiz sadece Küçükçekmece’dir.

Doğduğum, büyüdüğüm, iş ve sosyal yaşantımı devam ettirdiğim, hayalim olan bu ilçeye hizmet etmek şahsi hayatımın en büyük dileği ve arzusudur.

BTP Başkanı Hüseyin Baş: Bizim ata sporumuz Yunan'ı denize dökmektir BTP Başkanı Hüseyin Baş: Bizim ata sporumuz Yunan'ı denize dökmektir

Küçükçekmece’mizin, birliğe beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var.  Fikri ve görüşü her ne olursa olsun tümüyle kucaklamak isteyen, milletimize muhabbetle hizmet etmek isteyen; dinamik, genç, enerjik bir kadroyla karşınızdayız.

Bu kadim ilçe AK Belediyecilik anlayışını çok özledi, birlik ve beraberliği çok özledi biliyoruz. Bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Ama buradaki temel konumuz;
BİZ diyebilmek…

İlçesine kazandıran, israfı olmayan, kaynaklarımızın tümünü size harcayan bir Belediye istiyoruz.

İlçe de yapılması gereken hizmetleri aksatmadan, sizlere daha kaliteli bir hizmet sunarak Küçükçekmece ilçemizi daha temiz, daha yeşil, daha güvenilir, daha güzel bir konuma taşımak benim görevim olacaktır.

Sosyal belediyecilik anlayışı olan, güçlü ekonomi ve güçlü Küçükçekmece imarı ile ön plana çıkan bir Küçükçekmece için biz hazırız.

Aşkımız, sevgimiz, kalbimiz hep milletimizle…

Rabbim, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın."

Ekran Resmi 2023-12-08 22.05.47