Ali Babacan: Ayrım yapmadan, herkes için eşit belediyecilik, hakkındır Ali Babacan: Ayrım yapmadan, herkes için eşit belediyecilik, hakkındır

CHP Eyüpsultan İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığı için çok sayıda aday buşvuru yaptı. Eyüp/te Giresunlular, Belediye Başkan adayının kehdi içlerinden olmasını istiyor.

Nüfus ve seçmen olarak Eyüpsultan'da önde Olan Giresunlu seçmenler, İlçede çıkartılacak bir Giresunlu adayın, hangi parti olursa olsun Giresunli olsun sloganı ile aday arıyor... Bakıldığında hiç bir partide Giresunlu aday görülmüyor.Ekran Resmi 2023-12-08 15.13.18

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Özellikle Giresun seçmeninin 1 numara olduğu bir ilçe olarak Eyüpsultan'da Giresunlu aday beklediklerini dile getiriyor. Eyüp'de Giresunluların CHP'den bir aday adayı oldğu belirtiliyor. Belediyecilk deneyimi olduğu belirtilen Alparslan Devrim'in Eyüpsultan'a Başkan adayı olarak atanacağı kulislere düşen Başkan Adayı olarak yansıdı. Adaylık başvurusu olamayan Devrim Alparslan'ın Parti üst düzeyi ve Eyüpsultan STK'larında bilindiği kulislere yansıyan bilgi.
Konuyla ilgili kendisiyle iletişime geçip adaylığını sorduğumuz Devrim Alparslan, "Vanadaşa hizmet için partimizin verdiği göreve her noktada hazırız." dedi. Eyüpsultan'ın yaklaşık 500 bin olan nüfusunun birinci sırasında Giresunlular geliyor.