Antalya'da teleferik kazası: 1 ölü, 10 yaralı, 98 kişi kurturıldı Antalya'da teleferik kazası: 1 ölü, 10 yaralı, 98 kişi kurturıldı

Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç kara para aklama, vergi kaçakçılığı iddialarıyla gözaltında olan Dilan Polat ve Engin Polat hakkında açıklama yaptı.

Bakan "Yargıya yönelik rüşvet ve bunun gibi iddiaların gündeme gelmesinden herkes rahatsız olur. Özellikle yargının bu tür iddialara en uzak kurum olması gerekir. En küçük iddia araştırılmalı ve üstüne de gidilmeli. 24 bin hâkim-savcı ve baktıkları milyonlarca dosya var. Bu durum evlerine dosya götürüp, gece gündüz dürüstçe çalışan hâkim ve savcıyı töhmet altında bırakacak bir kampanyaya dönüştürülmemeli. Yargı bağımsızdır ve kararlarını tarafsız olarak verir. Rüşvet çarkı varsa suçtur. Her iddiayı HSK zaten inceliyor. Ceza verilenler var. Son günlerde 'yargıda çürümüşlük var, MİT raporu var, durum felaket' diye yargıyı yıpratmaya ve adalete güveni sarsmaya yönelik birtakım tutumlar var. Yargı çetelerin, uyuşturucu suçlularının ve yanlış yapanların üzerine kararlılıkla gidiyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Geciken adalet, adalet değildir.” ifadelerini kullandı.