ABD Dışişleri Bakanlığı, dünya çapında bir metin yayınlayarak, yurtdışındaki tüm ABD vatandaşlarını “daha dikkatli olmaları” konusunda uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Hamas çatışmaları sonrası Orta Doğu’da bulunan birçok ülkede protestoların artması ile, ABD’nin diplomatik misyonlarının hedef alınmasının ardından dünya çapında vatandaşlarını uyaran bir duyuru yayınlladı.

Dışişleri Bakanlığı'nın, yayınladığı bildiride, yurtdışındaki tüm ABD vatandaşlarının “daha dikkatli olmalarını” tavsiye ederek, “Dünyanın çeşitli yerlerinde artan gerilimler, ABD vatandaşlarına ve çıkarlarına yönelik terör saldırıları, gösteriler veya şiddet eylemlerinin potansiyelindeki artış nedeniyle, Dışişleri Bakanlığı yurtdışındaki ABD vatandaşlarına daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyor” denildi.

Bakanlık, yurtdışındaki ABD vatandaşlarına turistlerin uğrak yerlerinde dikkatli olmalarını, bilgi ve uyarılar almaları ve yurt dışında acil bir durumda yerlerinin bulunmasını kolaylaştırmak için Akıllı Gezgin Kayıt Programına (STE ) kaydolmalarını ve Dışişleri Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarını takip etmelerini istedi.

LÜBNAN VE İSRAİL'E SEYAHAT UYARISI YAYINLAMIŞTI

Sinema gişelerinin hasılatı bir günde 1,2 milyar yuanı aştı! Sinema gişelerinin hasılatı bir günde 1,2 milyar yuanı aştı!

Bakanlık, Lübnan ve İsrail'e yönelik seyahat uyarısını en üst seviyeye çıkarmış ve kilit pozisyonlarda görev almayan personelin ve aile üyelerinin söz konusu ülkelerden ayrılmalarına izin vermişti