Uyuşturucu ve Bağımlılık yapan maddelere karşı mücadele için kurulan Temiz Toplum Derneği Kurucularından Bilal Ay Ak Parti'den Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı olarak başvuru yaptı. Ak Parti kurulmadan önce Refah Partisi döneminde, bu günkü Ak Parti de yer alan bir çok arkadaşıyla birlikte olan ve sonradan Saadet Partisi'nde siyasetine devam eden Bilal Ay, geçen dönem Saadet Partisi'nin Belediye Başkan adayı olmuştu. Şimdi ise Am Parti'den aday adayı olan Bilal Ay, HPasan Tahsin Usta'nın bırakması durumunda en iddialı adaylar arasında olduğu görülüyor.

Ekran Resmi 2023-12-01 12.03.39
İddialı adaylar arasında bulunan ve Başvuru belgesini Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir'e teslim eden Bilal Ay, süreçle ilgili şu açıklamada bulundu:
"Sokaklarında büyüdüğüm, en güzel anılarımı biriktirdiğim, ilçeme ve bu müstesna ilçenin güzel insanlarına hizmet etmek için Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu gerçekleştirdim. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu eser ve hizmet siyaseti vizyonuna omuz vermek ve Gaziosmanpaşa’mıza değer katmak için çıkmış olduğum bu yolda kalp kırmadan, kimseyi ötekileştirmeden, beş yüz bin insanımızın tamamını kucaklayacak bir anlayış ile yürüyeceğimin sözünü veriyor, destek ve dualarınızı bekliyorum" dedi.
Siyasi partilerde Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği için aday adaylığı başvuruları yapıldı. AK Parti'de Aday adaylığı. başvuruları sona ererken, ilçeler bazında bakıldığında her ilçeden çok sayıda aday adayının başvuru yaparak belediye başkanlığına talip olduğu görülüyor.
Gaziosmanpaşa'da Ak Parti'den Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın devam edeceği yönünde kulis bilgileri öne çıkarken, yapılan başvurularda dikkat çekiyor. Başvurular arasında en öne çıkan isimlerden biri Geçmiş dönemde Saadet Partisi'nden aday olmuş, çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da yer alan,  Uyuşturucu ile mücadelede dikkat çeken Temiz Toplum Derneği'ni kuran ve hala başkanlığını yapan Bilal Ay bulunuyor.
Aiziz Taşkın, Oktay Birinci, Recep Temtek, Beşir Açıkça, Ömer Faruk Yıldız, Fatih Erol, Mehmet Polat, Hüseyin Yaşar Demir, Adnan İnci de Gaziosmanpaşa'da Belediye Başkan Aday  Adayı başvurusu yapanlar arasında yer alıyor.
Yapılan Başvurular üzerine Ak Parti İstanbul İl Yönetimi'nin düzenlediği temayyül yoklaması da yapıldı. Yoklama sırasında bazı tartışmalar olduğu da dikkat çıkarken, teşkilat tarafından öne çıkan aday adayları Genel Merkez'e gönderilerek son kararı AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ERdoğan verecek.

İmamoğlu ile Eyüpsultan'da başörtüsü  diyaloğu! Bin kez kaybedelim, bir kez ayrıştırmayalım... İmamoğlu ile Eyüpsultan'da başörtüsü diyaloğu! Bin kez kaybedelim, bir kez ayrıştırmayalım...

Ekran Resmi 2023-12-01 12.30.23
31 Mart 2024 yerel seçimleri için temayül yoklaması gerçekleştirildi. Genel Sekreter Fatih Şahin’in başkanlığında İl Başkanlığımız’da düzenlenen Temayül yoklamasına yaklaşık 9 bin teşkilat mensubu katılmıştı.