Seçim sonuçlları  açıklanırken, Anadolu Ajansı'nın açıklamaları yine tartışmalara neden oldu. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde oy sayım işlemleri devam ediyor. Anka’nın açıkladığı verilere göre sandıkların yüzde 74,41’i sayıldı. Kılıçdaroğlu oyların yüzde 45,30’unu alırken Erdoğan’ın oy oranı ise yüzde 48,32 oldu. Sinan Oğan oyların yüzde 5,34’ünü alırken Muharrem İnce’nin oyu ise yüzde 0,44 seviyesinde yer aldı.

Öte yandan Anadolu Ajansı’nın açıkladığı verilere göre Erdoğan’ın oyu yüzde 50,83 olurken Kılıçdaroğlu’nun oyu ise yüzde 43,36 oldu. Sinan Oğan oyların yüzde 5,31’ini alırken Muharrem İnce ise yüzde 0,50 oldu.

SAYILMAYAN 22 MİLYON OY VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Emeklilerle ilgili palyatif tedbir yerine efnlasyonu düşürmek!... Cumhurbaşkanı Erdoğan; Emeklilerle ilgili palyatif tedbir yerine efnlasyonu düşürmek!...

Seçimde şu ana kadar sayılmayan 21 milyon oy bulunuyor. Bu oyların içinde sandıklardaki itirazlardan ötürü sisteme işlemeyen oylar da bulunuyor. Sayılmayan oyların yüzde 51’ini alan seçimi ilk turda kazanabilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’lilerin Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı sandıklarda sürekli itiraz ettiğini belirtmişti.