İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası hakkında konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener, benzer bir durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yaşadığını hatırlattı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Meral Akşener, hakkında hapis cezası verilen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da benzer bir durumdan geçtiğini hatırlattı.

'Ankapark Nasıl Kurtulur'? Zafer Partisi ABB adayı projesini açıkladı 'Ankapark Nasıl Kurtulur'? Zafer Partisi ABB adayı projesini açıkladı

"Tecrübe konuşuyor. İmamoğlu'da Erdoğan gibi..."

Meral Akşener konuyla ilgili "Sayın Erdoğan oradan giderken 'Bu şarkı burada bitmeyecek' dedi gerçekten bitmedi biliyor musunuz? Bakın şimdi cumhurbaşkanı. Şimdi Sayın İmamoğlu'nunki de bitmeyecek. Eğer sadece 16 milyon İstanbullu ile bırakırsanız işi, o çerçevenin içine koyarsanız o şarkılar biter. Tecrübe konuşuyor" ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu'nun adaylığı Masaya gelsin görelim"

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında da konuşan Akşener, "Masaya gelsin görelim, Biz herkesi partimize sorarak yaparız" ifadelerini kullandı. Akşener, İmamoğlu'na verilen hapis cezasının üzerinden AKP'li Cumhurbaşkanına, "Dünün mağduru bugünün vesayetçisi millet iradesine tokat attı, hem de yine Saraçhane'de" dedi.

'Asgari ücreti 9.600 olarak önerdik'

Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni asgari ücretle ilgili "Asgari ücrete sayın Erdoğan 8 bin 500 olarak açıklamıştı. Biz bütün hesapları yapıp 9 bin 600 olarak açıklamıştık. Açlık sınırı Ocak ayında 8 bin 700 lira olacak yani asgari ücret yine açlık sınırının altına düşecek. Gıdaya erişim ve ısınma müthiş bir problem." değerlendirmesinde bulundu.