Küme düşen Giresunspor’un seçimli olağanüstü genel kurulunda seçime tek listeyle giren Emin Eltuğral başkan seçildi.
Kongreye genel kurul üyeleri düşük katılım gösterirken, oy kullanma hakkı olan 421 delegeden 89’u oylamaya katıldı. Oylama sonucunda Eltuğral, 83 oy alırken, 6 oy geçersiz oldu.
Önceki dönem kulüp başkanı Nahid Yamak ve yönetimi, mali ve idari açıdan ibra edilirken, kulübün toplam borcu 403 milyon 92 bin 750 lira olarak açıklandı.
Giresunspor’da başkanlığı devreden Nahid Yamak yaptığı konuşmada, “Öncelikle Giresunspor sevenlerini mutlu sona ulaştıramadığımız için ve yaşanan küme düşmelerin acılarını onlara yaşattığımız için başta ben ve yönetim kurulum olarak özür dileriz. Yeni başkana şimdiden başarılar diliyorum. Ben, 40 senedir Giresunspor'un içindeyim ve ömrümün sonuna kadar Giresunspor destekçisi olacağım benim hakkım helal olsun sizlerde hakkınızı helal edin” şeklinde konuştu.
Yeni başkan seçilen Emin Eltuğral’ın yönetim kurulu, Bülent Erol, Cihan Demir, Fatih Sakal, Gökhan Kahveci, Hakan Parlakoğlu, Halil Taşhan, İbrahim Güler, Mehmet Yiğit, Mustafa Uzun, Naim Demir, Osmal Topal, Önder Söğünmez, Salih Özkan, Tüncer Çimenli, Zeki Bodur isimlerinden oluştu.

Ekran Resmi 2024 05 20 12.02.17
Yeni Başkan Eltuğral, yaptığı ilk açıklamasında, “Hepinize burada bulunduğunuz için teşekkür ediyorum. Olağanüstü Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Önümüzde zorlu bir süreç var. Bir virajın üzerindeyiz. İnşallah kulübün eski başarılı günlerine döndürmeyi başaracağız. Elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. Hedefimiz öncelikle takımı burada tutmak ve tahtayı açmak. Ciddi miktarda borcumuz var. Bu borçlar kongrede ifade edildi. Bunların üstesinden gelmek için arkadaşlarımızla beraber çalışacağız. Arkadaşlarıma benimle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum. Bu zor görevi bilerek aldık ama başaracağız” ifadelerini kullandı.
Dereli olan hemşehrimiz, İş İnsanı Emin Ertuğral,  Giresunspor yönetiminde bulunuyordu.

Bursa Nilüfer'de Yoga Günü’nü birlikte kutladılar Bursa Nilüfer'de Yoga Günü’nü birlikte kutladılar

Ekran Resmi 2024 05 20 11.51.11
Emin Ertuğral'a Giresun Spor Başkanlığı Döneminde Başakarılar diliyor, Giresun Sporumuzun tekrar üst liglere çıkmasını temenni ediyoruz...

Editör: MURAT AYDIN