Giresun Gönüllüleri Derneği Türkiye Cumhuriyeti'nin Yüzüncü Yılını Bayrampaşa'da düzenlediği programda coşkuyla kutladı. Parkta bir araya gelen Giresunlular sanatçılarla coştu, ardından Tuna Caddesi'ndeki dernek merkezine yürüdü...

Türkiye Cumhuriyet’in Kuruluşu öncesi kurdukları gönüllü alaylarla Mustafa Kemal Atatürk’ün de onayı ile Türkiye genelinde düşmana karşı savaşan Giresun Gönüllüleri, Cumhuriyete karşı olan Sevgi ve Saygısını sürdürüyor. Merkezi İstanbul

 Bayrampaşa’da bulunan Giresun Gönüllüleri Derneği’nin  Cumhuriyetin 100’üncü yılında düzenlediği programa ciddi katılım oldu. 

Giresun Gönüllüleri Derneği Başkanı Tülay Tahmaz’ın koordinasyonu ile düzenlenen Cumhuriyetin 100’üncü Yılı kutlamasında sunuculuğu Musa Ada yaptı. Programda, Giresunlu Türk Halk Müziği Sanatçısı  Ayşe Karaçam, Kemençe üstadı ve Ses sanatçısı Barensel Baransel ses ve çalgılarıyla katılımcıları coşturdu. ,Giresun’dan gelerek programa katılan Şair yazar Murat Akyol ise yaptığı konuşmada, Giresun Gönüllülerinin Kurtuluş Savaşında üstlendikleri rolü anlattı. Akyol, Topal Osman Ağa’nın Atatürk tarafından nasıl keşfedildiğini ve Türkiye’nin kurtuluşu için ülkenin bir çok cephesinde nasıl organize olup düşmanı yok ettiğini anlattı. 

Ayşe Karaçam, ve Barensel’in söylediği bir birinden güzel türküler ile coşan binlerce katılımcı, ellerinde Türk Bayrakları ile 100’üncü yılı kutladı. 

Giresun Gönülüleri Derneği Başkanı Tülay Tahmaz yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür etti. Tahmaz, İstanbul’da Giresun nüfusuna dikkat çekerek, Giresunluları bir araya toplamak için Gönüllüleri Derneğinin kurulduğunu ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve Giresunlu Gönüllü Alay Komutanı Topal Osman Ağa’yı da hatırlatan Tahmaz konuşmasında özetle şu mesajı verdi: 

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün fikriyle aydınlatılan Laik Türk Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlu olsun.

Cumhuriyet Dahi bir Komutanın halkı ile kazandığı İstiklal savaşıdır. Sevgiler, dostluktur, insanlıktır, zaferdir.  Cumhuriyetimizin kuruluşunda ülkemiz ve milletimiz adına, Mustafa Kemal Atatürk ile savaşan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Bugün hepimize düşen bir görev var. Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyete sahip çıkmak, Çanakkale’ye, Kurtuluş Savaşını Kazanan ruhları korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklarımıza aktarmaktır.”

Programa Türkiye’nin değişik illerinden ve İstanbul’un değişik ilçelerinden çok sayıda  STK yönetici ve temsilcileri de katıldı. 

Bayrım dönüşü oto yollar trafikten kilitlendi Bayrım dönüşü oto yollar trafikten kilitlendi

FTOGALERİ İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYIN

giresun gonulluleri 1000 yılEkran Resmi 2023-11-01 10.07.02giresun gonulluleri 1000 yıl