İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, annesi Hava ve babası Hasan İmamoğlu'yla birlikte 12 Ocak günü Suudi Arabistan'a umreye gitti. İmamoğlu'nun Umre ziyareti tartışmalara neden oldu. 

Ekrem İmamoğlu'nun umreye gideceği haberini veren Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kabe'den fotoğrafını paylaştı. Paylaşımda, "İki gün önce Sn. Ekrem İmamoglu'nun anne ve babasıyla birlikte umreye gideceğini yazmıştım. Devamı niteliğinde bu kareyi de paylaşmak istedim. Allah kabul etsin." ifadeleri yer aldı.

1 Mayıs’ta gözaltına alınanlardan 35 kişi adliyeye sevkedildi 1 Mayıs’ta gözaltına alınanlardan 35 kişi adliyeye sevkedildi

Dün de bir vatandaş, Ekrem İmamoğlu'yla Medine'de karşılaşmış ve çektirdiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşmıştı. Vatandaş, İmamoğlu'yla çekildiği fotoğrafın altına ise "Yatsı Namazı sonrası Ekrem İmamoğlu ile Medine-i Münevvere'de karşılaştık" notunu düştü.

İmamoğlu'nunumre ziyareti tartışmalara neden oldu. Sosyal medya trolleri İmamoğlu'nun Umre ziyaretini montoj fotoğraflarla sosyal medyaya taşırken, uygunsuz görüntüler dikkat çekti. 

Editör: TE Bilişim