Türkiye’de şaşırtan tercih; Belediye başkanı makam aracını TOFAŞ Şahin yaptı Türkiye’de şaşırtan tercih; Belediye başkanı makam aracını TOFAŞ Şahin yaptı

Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu, Gazze’de bir hastaneyi hedef alan saldırıya ilişkin bildiri yayınladı.

Federasyonun sosyal medya hesaplarından yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Ekran Resmi 2023-10-20 09.43.01

NEREDESİN EY İNSANOĞLU?

”İsrail’in, aralarında bebek, çocuk, kadın ve yaşlıların da olduğu çok sayıda masumun yaşam hakkına vahşice son verdiğine şahidiz.

Gazze’ye sağlanan gıda, enerji ve insani yardımların kesilmesi, sivil yerleşimlerin hedef gözetilmeksizin vurulması uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir. Temiz su, elektrik ve gıdaya ulaşamayan, yaralıların tedavi edilemediği, bağımsız basın ve hastanelerin bombalandığı bir anlayış tarihte eşi benzeri olmayan bir vahşettir.

Başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere, tüm uluslararası toplum daha fazla insiyatif almalı ve dünyanın en büyük açık cezaevi olan Gazze’de masum ve mazlumların yıllardır çekmiş olduğu bu eziyete artık bir son verilmelidir. Müslümanların ilk kıblesi, Mescid-i Aksa ve çevresinin huzurun hüküm sürdüğü bir coğrafya haline gelmesi tüm İslam aleminin duasıdır. Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu olarak, Filistin halkının gösterdiği haklı mücadelesinin yanında büyük bir gururla yer aldığımızın altını çiziyoruz. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Tüm bu katliamlara yönelik olarak gözü kör, kulağı sağır vicdansız çağdaş dünyanın sözde medeni insanlarına da Allah’tan merhamet diliyoruz.”