19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, İstanbul’da Coşkuyla Kutlandı . 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıl dönümü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda Çelenk Sunma Töreni ile başlayan kutlamalar, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen program ile devam etti. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi.

19 mayıs tören3

Çelenk Sunma Töreni’ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile tören sona erdi.

CRR’de 19 Mayıs Kutlama Programı Gerçekleştirildi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen programa, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il ve ilçe protokol temsilcileri, çok sayıda öğrenci ve sporcu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Hacıcaferoğlu katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Türkiye ile Tanzana arasında 6 anlaşma imzalandı Türkiye ile Tanzana arasında 6 anlaşma imzalandı

19 Mayıs’ın Ata’mızın bağımsızlık ateşini Samsun’da yaktığı ilk gün olduğunu belirterek sözlerine başlayan Prof. Dr. Hacıcaferoğlu, “Sporda cinsiyet eşitliğinin savunulması sayesinde kadınlarımızın dünya arenasında başarılarını sürdürebilmesi gurur kaynağımız olmuştur. Yatırım ve teşvik sonucu Avrupa Şampiyonluklarında, Dünya Şampiyonluklarında ve özellikle 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda alınan madalyalarla gençlere verilen desteğin geriye nasıl döndüğünün göstergesi olmuştur.” ifadelerini kullandı.

19 mayıs 1

Prof. Dr. Hacıcaferoğlu, “Bilim, eğitim, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda birbirinizi tamamlayarak birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi daha ileriye taşıyıp, geliştireceksiniz. Binlerce şehit verilerek büyük özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet. Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.” diyerek sözlerini noktaladı.

TRT İstanbul Müdürlüğü’nün video gösterimi ile devam eden programda; Tuna Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Program, spor ve dans gösterilerinin ardından Vali Yerlikaya ve katılımcıların çocuklarla fotoğraf çekiminin ardından tamamlandı.