Akşener'den Erdoğan'a: Emekliye 7000 ₺ Bayram hediyesi vereceksin Akşener'den Erdoğan'a: Emekliye 7000 ₺ Bayram hediyesi vereceksin

Yerel Siçimler öncesi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İyi Parti olarark  tek başına yerel seçimlere girmeyi düşündüklerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından, Cumhur İttifakı'nda ciddi tartışmalar yaşanmaya başlandı.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede yerel seçimde işbirliği konusu gündeme gelirken, Akşener, "Yerel seçimlerde işbirliğini Genel İdare Kurulumuzda yeniden görüşeceğiz" dedi.

Özel'in açıklamaları şöyle:

“Yaptığımız görüşmede çok iyi değerlendirmeler yaptık. Bir GİK kararıyla alınmış kararları vardı. Biz bu karara saygılı olduğumuzu bir yerel seçimlerde ittifak kelimesi yoruldu diye tekrar ettim. Yerel seçim ikili işbirliklerini gerektiriyor. İşbirliğinde olup olamayacağımızı, kararı yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceğini, birlikte çalışılıp çalışılmayacağına dair cevabımızı aldık.”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ise “Bizim kararımız var. 81 ilde seçime girmek. Bazı şehirlerde işbirliği yapabilir miyiz, bunu konuştuk. Pazartesi günü bu konuyu Genel İdare Kurulu’nda konuşacağız. Kararı tekrar görüşeceğiz” dedi.

Bu tartışmalar kulislerde sürerken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener ile İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. CHP lideri Özel’e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Zeybek, Gül Çiftçi ve Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın eşlik etti. Toplantıda ittifak ile ilgili de görüşmeler yapıldığı kulislere sızarken, özellikle İstanbul Anka gibi büyük kentlerde ittifak yapılması gerektiği üzerinde duruluyor.

İyi Parti'nin ittifak durumunda bazı ilçe belediye başkanlıklarını isteyebileceği, hatta adayların gerekirse CHP kadrosundan gösterilebileceği de ifade ediliyor.