Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yarın rakiplerinden biri olan Muharrem İnce ile  Memleket Partisi Genel Merkezi'nde görüşecek. Görüşmeye ilişkin henüz bir saat verilmedi. Ancak, Cumhurbaşkanı adayı 2 liderin saat 17.00 gibi bir araya gelmesi beklendiği öğernildi. 

Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce, 114 bin 661 imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olmuştu.

İNCE AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşme yapması hakkında yapılan yorumlar hakkında şunları söylemişti:

"Kemal Bey benimle görüşmek isterse elbette görüşürüm, kendisi benim eski genel başkanım ve ağabeyimdir. Söyleyeceklerini dinlerim dedim. Görüyorum ki sözlerim 'sözünden çıkmam' gibi tuhaf bir manaya çekiliyor. Gerçi Candan Bey sağolsun düzeltti ama ben de buradan tekrar düzeltmiş olayım. Ayrıca söylememe gerek yok, ben başka bir siyasi partinin genel başkanıyım ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Allah’ın izni ile plânladığımız şekilde ve sürede imzalarımızı toplayıp yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte bütün adaylarla olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğim. Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Özel’i Sarayda değil, AKP Genel Merkezi'nde karşıladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Özel’i Sarayda değil, AKP Genel Merkezi'nde karşıladı

Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnceye adaylıktan çekilmesi teklifinde bulunacağı ve seçimin ilk turda sonuçlanması yönünde teklifte bulunacağı da kulislerde konuşuluyor. 

KILIÇDAROĞLU ZİYARETLERE BAŞLAMIŞTI
Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından siyasi partilere destek ziyaretine başlamıştı. Bu kapsamda Kılıçdaroğlu; Milli Yol Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi ve HDP'yi ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanlığı adaylığı öncesinde de Sol Parti ve TİP'i ziyaret etmişti.

Editör: MURAT AYDIN