İYİ Parti'de 2. turda da genel başkan belli olmadı. Koray Aydın 565, Müsavat Dervişoğlu 570 oy aldı. Genel başkan 3. turda belirlenecek.

CHP Lideri Özgür Özel'den şaşırtan Arapça açıklaması! CHP Lideri Özgür Özel'den şaşırtan Arapça açıklaması!

İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Seçimli Kurultayı ATO Congresium Salonu’nda düzenleniyor. Genel başkanlık seçiminin ikinci turunda da salt çoğunluğu sağlayan aday olmadı, seçim üçüncü tura kaldı.

Üçüncü turda kullanılan 1158 oydan 1152’si geçerli sayıldı. Oylama 3. tura kaldı, 19.30’da başlayacak üçüncü tur 20.30'da sonlanacak ve İYİ Parti'nin yeni genel başkanı belli olacak.

İKİNCİ TUR SONUÇLARI

    Koray Aydın: 565 oy
    Müsavat Dervişoğlu: 570 oy
    Tolga Akalın: 15 oy
    Günay Kodak: 3 oy

Ekran Resmi 2024 04 27 20.05.20

ÜÇÜNCÜ TUR SONUÇLARI

Üçüncü turda en çok oy alan iki aday yarışacak. Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu arasında genel başkanlık yarıştı.

Üçüncü turda 611 oy alan Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti’nin yeni genel başkanı seçildi. Koray Aydın ise 582 oyda kaldı.

İYİ Parti’nin yeni Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu sayımın ardından, yaptığı konuşmada, "Ben bir yarış kazanmadım. Herkesin gözü bu kongredeydi. Allah hepinizden razı olsun. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir cesarete sahip olduğunu gösterdi. Sayın Koray Aydın benim aile büyüğüm ve ağabeyimdir. Tolga de benim kardeşimdir. Size mensup olmaktan iftihar ediyoruz. Biz biz büyük bir aileyiz. İktidar için kardeşim Tolga Akalın ve Ağabeyiem Koray Aydın ile birlikte İktidar için yürüyeceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene" ifadelerini kullandı.

Editör: MURAT AYDIN