Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel arasında yapılacak olan görüşmenin tarihi daha önce belli olmuştu ancak ikilinin nerede görüşeceği merak konusuydu. İkilinin Saray'da görüşeceği iddia edilmişti.

Halk TV'nin aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel'i 2 Mayıs Perşembe günü saat 16.00'da AKP Genel Merkezi'nde kabul edecek.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, daha önce görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Erdoğan’la emekli maaşları, belediyelere ait borçlar, atanamayan öğretmenler, Can Atalay’ın durumu, Gezi Parkı davası, 1 Mayıs’ta Taksim’in kutlamalara kapatılması ve anayasa değişikliği ile dış politika konuları konuları hakkında görüşeceğini açıklamıştı.

GÖRÜŞMENİN GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Özgür Özel, Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin olarak Türkiye’nin dış politikada önemli sorunları olduğunu belirterek, Almanya ve İspanya Başbakanlarının ve Erdoğan’ın dünyada temas ettiği pek çok liderin sosyal demokrat ve sosyalist kökenli olduğunu, bundan dolayı Türkiye’nin sorunlarının çözülmesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli katkıları, olabileceğini ifade etti.

Çok uzun yıllardır terk edilmiş birtakım devlet geleneklerinin tekrar Türkiye’ye kazandırılması için son seçimin birinci partisi olarak üzerlerine düşen bütün sorumlulukları yerine getireceklerine dikkati çeken Özel, hepsini Erdoğan’la görüşeceğini ve sonuç aldıkları takdirde diyalog kanalını açık tutacaklarını açıkladı.

İKİ LİDER İLK DEFA 23 NİSAN’DA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Erdoğan, Kuveyt Emiri es-Sabah'ı havaalanında karşıladı! Erdoğan, Kuveyt Emiri es-Sabah'ı havaalanında karşıladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resepsiyonunda kısa bir sohbet gerçekleştirip, randevulaşmıştı. Erdoğan, Özel'i diğer parti liderleriyle beraber çaya davet etmişti.

Editör: MURAT AYDIN