Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, TSK ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Arasındaki İş Birliğinin Artarak Devam Edeceğini Açıkladı

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Gaziosmanpaşalılarla buluştu Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç Gaziosmanpaşalılarla buluştu

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, TSK ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Arasındaki İş Birliğinin Artarak Devam Edeceğini Açıkladı
Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretine refakati sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Azerbaycanlı bir gazetecinin yeni görevinden dolayı Bakan Yaşar Güler’i tebrik ederek Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin geleceğine yönelik değerlendirmelerini sorması üzerine Bakan Güler, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Azerbaycanlı kardeşlerimizle ‘Tek millet, iki devlet’ ilkesi çerçevesinde faaliyetlerimizi daha yoğun şekilde gerçekleştirerek ilişkilerimizi çok daha ileri götüreceğiz. Azerbaycanlı kardeşlerimizle tek yürek olmaya devam edeceğiz. Her zaman can Azerbaycan'ın yanındayız!” diye konuştu.

Azerbaycan ordusundaki yeniden yapılanma çalışmaları ve Türk Silahlı Kuvvetleriyle ortak çalışabilirliğine ilişkin soru üzerine Bakan Güler, “Değerli kardeşim!” diye hitap ettiği Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov’un bu konuda önemli başarılara imza attığını söyledi.

Bakan Güler, “Biz de elimizden gelen her türlü desteği vermeye, Azerbaycan’ın güçlü ordusunu daha da ileri götürmek için NATO standartlarında birlikte eğitimlerimize devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.