31 Mart 2024 tarihinde lapılması planlanan Yerel Seçim takvimi yaklaşırken, siyasi partilerde başkan aday adayları başvurularını yapmaya başladı. Bayrampaşa'da Ak Parti'den başvuru yapan 19 Başkan adayı içinde dikkat çeken isim ise Belediye'de görev yapan, yaptığı STK çalışmaları ile ilçe genelinde toplumun her kesimi tarafından sevilen ve sayılan  Bayrampaşa Belediye Başkanlığı'na talip olan Tülay Tahmaz  Ak Parti'den aday yadayı olarak başvuru yaptı. 

Ekran Resmi 2023-11-22 21.54.23

Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarınndan temsilcilerle Ak Parti İlçe Başkanlığı'na giden Tülay Tahmaz İlçe Başkanı Ersin Saçlı tarafından karşılandı. Bayrampaşa Belediye Başkan Aday Adaylığı formunu doldurup imzalayarak İlçe Başkanı Ersin Saçlı'ya teslim eden Tülay Tahmaz, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılında, Türkiye yüzyılı için doğduğum, büyüdüğüm ve hizmet ettiğim , Bayrampaşa’mızın Belediye Başkan Adaylığına talip olduğumu açıklıyorum" dedi. 

tulay adayEkran Resmi 2023-11-22 21.02.52

Merkezi Bayrampaşa'da bulunan Giresun Gönüllüleri Derneği'nin başkanlığını da yapan Tülay Tahmaz, adaylığını açıklarken şu ifadeleri kullandı:tulay adayEkran Resmi 2023-11-22 21.04.04

İBB Başkanı İmamoğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbeki ziyaret etti İBB Başkanı İmamoğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbeki ziyaret etti

"Kıymetli Bayrampaşa’lı Hemşehrilerim ! #31 #mart #2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimi yaklaşırken; Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılında, Türkiye yüzyılı için doğduğum, büyüdüğüm ve hizmet ettiğim , Bayrampaşa’mızın Belediye Başkan Adaylığına talip olduğumu açıklıyorum. #Bu kararı verirken; yaşadığım #Bayrampaşa’mızda sizlerin teveccühü ve desteği, en büyük cesaretim olmuştur. 7 ‘den 70’e tüm dost ve komşularıma teşekkürlerimi bir borç bilirim. Şahsıma olan inanç dua ve desteklerinizin devamını sizlerden bir evladınız, bir kardeşiniz ve ailenizin bir ferdi olarak talep ederken: 22 Kasım 2023 tarihi itibarıyla “#Ak #Parti #Bayrampaşa #Belediye #Başkan #Aday #Adaylığı” resmî müracatımı yapmış olduğumu siz saygı değer #Bayrampaşa’lı hemşehrilerime ilan ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız #Recep #Tayyip #Erdoğan ve #Teşkilatımızın yetkili kurulları takdir ederse Bayrampaşa ilçemizi daha ileriye ve hak ettiği noktaya taşımak için hep birlikte çalışarak hizmet üreteceğiz..."

Ekran Resmi 2023-11-22 22.32.35BAŞKAN YARDIMCISI AHMET TÜFEKÇİ DE ADAY ADAYI

AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığına gelerek İlçe Başkanı Ersin Saçlı’ya aday adaylık dilekçesini verdi. Ahmet Tüfekçi, 2009 – 2014 Arasında Bayrampaşa, 2014 – 019 arası Eyüp belediye Başkan yardımcılığı yapmış, 2019 yerel seçimlerinde Bayrampaşa belediye başkanlığı için aday adayı olmuştu. Aday olamadı fakat meclise girerek belediye başkan yardımcısı oldu. Bayrampaşa belediyesinin bütçesinin başına geçen Ahmet Tüfekçi, bütçeyi disiplinize ettiği görüldü.