Fazla kilolardan kurtulmak ve ideal forma kavuşmak için alkali gıdalar ve alkali sudan yararlanılabileceği bildirildi. Diyet ve beslenme uzmanları, diyet ve egzersiz kadar, yenilen ve içilenin de çok önemli olduğunu söyledi.

Hemen herkesin çözüm aradığı sorunların başında kilo verme sorunun geldiğini kaydeden uzmanlar, “Aşırı kilolarından bir an önce kurtulmak isteyenler, sağlıklı kilo verme sürecini genelde görmezden geliyor. Dengesiz ve asidik beslenme, aşırı stres, yeteri kadar su tüketilmemesi ve egzersiz yapmama gibi nedenlerden kaynaklanan kilo alımının önüne geçerek ideal vücut ağırlığına sağlıklı biçimde kavuşmak için kanın pH dengesini korumak gerekiyor. Özellikle alkali beslenme ve alkali su tüketimi, sağlıklı kilo vermenin temel koşuludur” dediler.

pH’ın sağlıklı kilo vermedeki önemini vurgulayan uzmanlar, “Kanın pH değerini dengede tutmak için vücuttaki alkali miktarını artırmak gerekiyor. Bunun en kolay ve hızlı çözümü olarak ise ‘Alkali Su’ tüketiminden geçiyor. Alkali su tüketimi, kanın dolayısıyla da vücudun pH değerini dengede tutmada, her hangi bir diyetten çok daha iyi çalışması ve organizmada asit birikimine yol açmaması nedeniyle en iyi çözümler arasında yer alıyor.

İçerisinde bol miktarda oksijen bulunduran alkali su, vücutta biriken asidik mineralleri elemine ederek bu atıkların kan damarlarında daha rahat çözülmesini sağlıyor. Böylece kanın pH dengesini bozan asidik atıklar, vücuttan idrar veya ter yoluyla kolaylıkla atılabiliyor” diye konuştular.


(sb)