Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, Mart ayında Kadınlar Günü’ne özel, güçlü kadın kahramanların yer aldığı dopdolu içerikleri izleyicisiyle buluşturuyor. İzleyiciler, 8 Mart tarihinden itibaren filmlere ‘Kadın İsterse’ klasöründen ulaşabiliyor. 

Mart ayının bir diğer heyecanı Oscar ödülleri de unutulmadı. Tivibu, 15 Mart’tan itibaren ‘Oscar’lı Filmler’ klasöründe ödüllü filmleri ekrana getirirken, 10 dalda Oscar’a aday gösterilen “Dune: Çöl Gezegeni” Kirala Satın Al Klasörü’nde izlenebiliyor. 

Türk Telekom’un, dijital televizyon platformu Tivibu, Mart ayı boyunca Kadınlar Günü’ne özel, kadın başrollerin bulunduğu birbirinden farklı içeriği seyircisiyle buluşturuyor. Tivibu Vitrin’e eklenen ‘Kadın İsterse’ klasöründeki komedi, dram, aksiyon, macera türündeki birçok film, 8 Mart’tan itibaren Tivibu abonelerinin beğenisine sunuluyor.

‘Kadın İsterse’ klasöründe Kadınlar Günü’ne özel filmler

Koza Yardımcı’dan 2023 Yılı Kültür Sanat Karnesi: AKP Sınıfta Kaldı Koza Yardımcı’dan 2023 Yılı Kültür Sanat Karnesi: AKP Sınıfta Kaldı

‘Oscar’lı Filmler’ klasörü 15 Mart’ta izleyicilerle buluşuyor

Türk Telekom’un zengin film arşiviyle dikkat çeken dijital televizyon platformu Tivibu, 28 Mart’ta düzenlenecek Oscar Ödül Töreni öncesinde abonelerine özel birbirinden farklı içeriği ‘Tivibu Vitrin/Oscarlı Filmler’ klasöründe yayınlıyor. Tivibu aboneleri ‘Yıldızlararası’(Interstellar), ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisi, ‘Suyun Sesi’ (Shape of Water), ‘Wall-E’,‘Başlangıç’ (Inception), ‘Yerçekimi’ (Gravity), ‘Mad Max: Fury Road’un aralarında bulunduğu Oscar ödüllü birçok yapımı 15 Mart’tan itibaren Tivibu ekranlarından takip edebiliyor.

Görsel bir film şöleni: ‘Yıldızlararası’

Senaryosu üzerinde 4 yıl çalışılan, 2015 yılında En İyi Görsel Efekt Oscar’ı alan epik-bilimkurgu türündeki ‘Yıldızlararası’ (Interstellar), yönetmen Christopher Nolan imzası taşıyor.

Film, yakın bir gelecekte, tahıl ürünlerinin ölmesine neden olan bir küf yüzünden dünyadaki yaşamın tehlikeye girmesini konu alıyor. Filmde, kurtuluşu Satürn yakınlarında bir solucan deliğinden başka bir galaksiye geçerek yaşanabilir yeni bir gezegen aramakta bulan mühendis ve eski NASA pilotu Joseph Cooper’ın serüveni anlatılıyor.

Bol ödüllü bir macera: ‘Yüzüklerin Efendisi’

J. R. R. Tolkien’in üçleme olarak kaleme aldığı, ilk kitabı 1954 yılında yayımlanan, 2001 yılında ise film olarak izleyicilerin karşısına çıkan ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisi toplamda 17 Oscar ödülü kazandı. Tivibu ‘Oscarlı Filmler’ klasöründe izleyicilerine bol ödüllü bir film keyfi sunan yapım, 800 adaylık ve 475 ödülle sinema tarihinin en çok ödül alan film serisi olma unvanına erişti. 

10 dalda Oscar adayı Dune ilk kez Tivibu’da 

Frank Herbert’ın yazdığı, ilk kitabı 1965 yılında yayımlanan modern edebiyatın önemli eserlerinden Dune, 2021 yılında sinemaseverlerin karşısına çıktı. Başrolünde son dönemde isminden çokça söz ettiren Timothée Chalamet’nin de bulunduğu film, bu yılki törende 10 dalda Oscar kazanmak için yarışacak.  Dune: Çöl Gezegeni, sinemaların hemen ardından Tivibu’da Kirala Satın Al Klasörü’nde izleyicilerle buluşacak.