Gaziosmanpaşa'da Belediye Başkan adaylığı konusunda değişik isimlerin adı geçiyor. Aday adayı olarak bazı isimler ortaya çıkarken, Aday Adayı olmayan bazı isimlerinde adı kulislere yansıdı. Ak Parti'nin mevcut adayların ötesinde Cüneyt Aytop'u Gaziosmanpaşa'da aday olarak açıklayabileceği siyasi kulislerde konuşuluyor. Gaziosmannpaşa Belediye Başkan adayı olarak AKP üst düzeyinin listesinde olduğu ifade edilen Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan eski milletvekili Recep Koral'ın Özel Kalem Müdürü ve danışmanı Cüneyt Aytop geçen 2009 Yerel seçimlerinde Arnavutköy'den aday adayı olmuştu. Aytop, daha önce 12 Haziran 2011 seçimlerinde de milletvekili adayı olmak için memuriyetten istifa etmişti.
Cüneyt Aytop'un Ak Parti'den Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı olması yönende en önemli konunun Hasan Tahsin Usta'nın durumu olduğu konuşuluyor. Hasan Tahsin Usta'nın yeniden görev istememesi durumunnda Aytop'un adının öne çıkacağı konuşuluyor. Aytop'un Belediye konusunda geçmişten bu yana tecrübelerinin de dikkate alınabiliceği gibi, Cumhurbaşkanı'nın da siyasete başladığı yıllardan kendisini tanıdığı ifade ediliyor.

Ekran Resmi 2023-12-06 14.38.54

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya Alanyalıların elinden çıktı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya Alanyalıların elinden çıktı

CÜNEYT AYTOP KİMDİR?

Cüneyt Aytop, 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. Belediye Başkanı Recep Koral'ın 2002'de milletvekili seçilmesinden dolayı milletvekili danışmanı oldu. 2007 -2009 yılları arasında Beyoğlu Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü olarak görevinde bulundu. 2009 Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti' den Arnavutköy Belediye Başkan aday adaylığında bulundu. Başbakanlık G.S.G.M İstanbul İl Müdürlüğü'nde görev yaparken 12 Haziran 2011 milletvekili seçimlerine katılmak için istifa etti. Evli ve bir kız çocuk babası olan Cüneyt Aytop ayrıca Gaziosmanpaşa Güreş İhtisas Spor Kulübü kurucusu ve Gaziosmanpaşaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır