Bayrampaşa’da yeni bir dönem için ‘değişimin lideri’ olarak yola çıkan gazeteci Seda Türkoğlu, belediye başkanlığı için aday adaylığını ilçe başkanlığında yaptığı bir toplantı ile partililere ve tüm Bayrampaşalılara resmi olarak açıkladı. İlçe merkezine büyük bir kalabalık ve coşku içinde giren Türkoğlu, “Bayrampaşa sil baştan, geliyor Seda Başkan” sloganlarıyla karşılandı.

ATATÜRK PARTİYİ VE ÜLKEYİ GENÇLERE EMANET ETTİ

Açıklamasını, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilen 5 Aralık tarihinde yapan Türkoğlu, “Böylesi anlamlı bir günde adaylığımı açıklıyor olmaktan ve Cumhuriyetimizin 100. yılında ilçemiz siyaset tarihine bu notu düşmekten son derece onurlu ve gururluyum” dedi.

“Bugün ben de bir Türk Kadını olarak istediğim mesleği yapabiliyor, ayaklarımın üzerinde cesurca durabiliyor, sağlam adımlar atabiliyor, özgür kararlar alabiliyorsam ve bugün burada Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklayabiliyorsam, eşsiz lider Atatürk ve onun en büyük eseri Cumhuriyetimiz sayesindedir” diye konuştu.

Ekran Resmi 2023-12-06 11.05.20

‘HALKIN PARTİSİ’

“Cumhuriyetimizin 100. yılını geride bırakırken, artık hepimizin bu ülkede tarihi bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Özellikle de biz gençlerin” diyen Türkoğlu, “Çünkü Atamız hem partiyi hem ülkeyi bizlere emanet etti” ifadelerini kullandı.

Türkoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkem adına, şehrim adına, doğup-büyüdüğüm yer Bayrampaşa adına sorumluluk almaya geldim. Artık diyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bayrampaşa Belediye Başkanlığı adaylığına ben de adayım ve bunun için en doğru adresteyim. Cumhuriyet Halk Partisi şahısların, belli çıkar gruplarının kendi şahsi menfaatlerine alet ettiği bir parti de değildir ve olmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, halkın partisidir, halkın!”

Serkan Yazıcı, Belediye Meclis Üyelerini tanıttı Serkan Yazıcı, Belediye Meclis Üyelerini tanıttı

Ekran Resmi 2023-12-06 11.02.56VİZYON DEĞİŞİMİNE İHTİYAÇ VAR

“Bayrampaşa değişimi ve kendisine verilen değerin çok daha fazlasını hak ediyor” diyen Türkoğlu, sözlerini şöyle sürdürü: “Değişimden kastım da; Ahmet gitsin Ali gelsin; Rumelili gitsin Karadenizli gelsin değişimi değildir. İhtiyacımız olan değişim vizyon değişimidir! Bakış açısı değişimidir! Ezberleri bozmaktır! Ne güzel demiş Einstein; ‘Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemeyin’ diye. Biz Bayrampaşa’da yıllardır aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekliyoruz. Ama artık farklı adımlar atarak farklı sonuçlar da alacak, Bayrampaşa’da iktidar olacak ve burayı vizyoner, adil ve şeffaf bir hizmet anlayışıyla yöneteceğiz.”

ÖNCELİK DEPREM DİRENÇLİ BAYRAMPAŞA

“Bayrampaşamızın sorunları belli, çözümleri net” diyen Türkoğlu, Bayrampaşa’nın sorunlarını sıraladıktan sonra deprem konusuna dikkat çekti: “Dün (önceki gün) 5.1 büyüklüğünde bir deprem yaşadık ve yeniden depremi hatırladık. 6 Şubat depreminden sonra Kahramanmaraş’ta sahaya gitmiş, orada uzun süre gazeteci olarak görev yapmış, depremin nasıl bir yıkıma neden olduğunu kendi gözleriyle görmüş bir aday adayı olarak, ‘Afet yönetiminde 1 numara olan bir Bayrampaşa’ diyorum! Ve önceliğimin ‘deprem dirençli Bayrampaşa’ olacağının sözünü de veriyorum.”

GAZETECİLERE ÖZEL TEŞEKKÜR

Konuşmasında gazetecilere de ayrıca teşekkür eden Türkoğlu, “Gazeteci araştırandır, sorgulayandır, halka doğruyu sunandır. Belgesiz iş yapmak, körü körüne kabul etmek yoktur bizim meslek etiğimizde. Doğruyu bulmak için gece gündüz, soğuk sıcak, yaz kış demeden, yılmadan yorulmadan hep çalışırız. Bu mesleğin bana kattıklarını belediye başkanı olduğumda da uygulayacağımdan, en doğru hizmete ulaşmak için gecemi gündüzüme katacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Ekran Resmi 2023-12-06 11.04.14

GENÇ, VİZYONER VE DENEYİMLİ: SEDA TÜRKOĞLU KİMDİR

Seda Türkoğlu, 5 Ağustos 1988 tarihinde Bayrampaşa'da doğan, Makedonya'nın başkenti Üsküp’ten göç etmiş bir ailenin tek çocuğu olarak hayata gözlerini açtı. Marmara Üniversitesi Siyaset Bölümü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Türkoğlu, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı.

11 yıla yaklaşan gazetecilik kariyerinde, son 6 yılı Hürriyet Gazetesi’nde dış haberler editörü ve özel haberler muhabiri olarak geçiren Seda Türkoğlu, kadın liderliği konusunda birçok önemli habere imza attı.

Ekran Resmi 2023-12-06 11.05.08

BAYRAMPAŞA GÖNÜLLÜLERİ

Son seçimler öncesi Bayrampaşa Gönüllüleri'ni kurarak yurttaşların seçim süreçlerinde katılımcı ve denetleyici bir işlev kazanmasını sağlayarak sandık güvenliği için çalıştı. Gönüllüler, bir kadın liderliğinde ilçenin oylarına sahip çıkmaya gönüllü oldu. CHP örgütü ve muhalefetin tüm bileşenleriyle omuz omuza sandıkta oyları korudu