Yerel seçimler yaklaşırken, özellikle İstanbul ve Ankara'de aday adayları partileri için önem kaydediyor. AKP İstanbul'u tekrar alabilmek için çalışmalar yaparken, CHP de İaday belirleme konusunda titizlikle çalışıyor. Partilerin aday adayları ilçe merkezlerıine giderek adaylık formlarını duldurup başvurularını yaptı.  CHP İstanbul İl Delegesi Dr. Sevgi Düzgün, Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığı’na giderek 31 Mart yerel seçimleri için belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bu arada geçmiş dönemde Eyüpsultan Belediye Başkan dayı olarak yaklaşık 2000 oyla seçimi kaybeden Emel Bilenoğlu'da tekrar adaylık başvurusunda bulundu.

31 Mart Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimlerine 4 ay gibi bir süre kala belediye başkan aday adayları da netleşmeye devam ediyor.

Ekran Resmi 2023-11-29 12.51.23

“BUGÜNÜN İNANCIYLA YARININ UMUDUYLA BİZ HAZIRIZ!”

“Eyüpsultan’da SEVGİ kazanacak” diye yola çıktığını belirten Dr. Sevgi Düzgün, “Eyüpsultan halkının yüksek sesine kulak vererek, Eyüspultan Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurumu tamamlayıp, halkıyla cemal cemale buluşmak için kolları sıvadım. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizler o göreve üretmeye, paylaşmaya ve birleşmeye geliyoruz. Bugünün inancıyla yarının umuduyla biz hazırız!” dedi.

2019 Yerel seçimlerinde Millet ittifakının CHP’li Eyüpsultan Belediye Başkanı adayı olan Emel Bilenoğlu ise "Yaklaşan 2024 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden varım" dedi. Bilenoğlu aday adaylık dosyasını CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş’a teslim etti.

Emel Bilenoğlu; "İnşallah temayül yoklaması olur. Örgütümüzün kabullenemediği bir belediye başkanı adayı olmak istemem hiçbir zaman. Ben örgütümüzün sağ duyusuna güveniyorum, kalbindeki güzel duygulara inanıyorum ve kendimi de örgütümüze teslim ediyorum.

Ekran Resmi 2023-11-29 11.45.27

‘’BİRLİKTE KAZANACAĞIZ 31 MARTTA EYÜPSULTAN’DA CHP BAYRAĞI DALGALANACAK’’

Kısa bir konuşma gerçekleştiren İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş 4. yıl önce ilçe başkanı olduğumda Eyüpsultanda CHP’yi iktidara taşıyan ilçe başkanı olmak istiyorum demiştim. Buradaki arkadaşlarımız dahil hepimiz Eyüpsultan da iktidar olmayı istiyoruz. Gerçekten çok araştırarak inceleyerek bir sürece gidiyoruz. Tabi ki bu bir demokratik yarış Emel hanım dahil bütün aday adayı arkadaşlarımız böylesine kutsal bir görev için mücadeleye, yolculuğa çıkıyorlar. Ben tüm Belediye Başkanı ve Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarımıza çıkmış oldukları iktidar mücadelesinde başarılar diliyorum. Hep birlikte kazanacağız 31 Martta Eyüpsultanda CHP bayrağı dalgalanacak" dedi.

SEVGİ DÜZGÜN KİMDİR?

Ekran Resmi 2023-11-29 11.11.19

İstanbul’da doğan Düzgün, Erzurumlu bir ailenin kızı. Eğitim hayatında önemli noktalarda bulunan, çeşitli yükseköğretim kurumlarında yer alan Dr. Düzgün, 38. Olağan Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayında İl Delegesi olarak görev aldı.

Dr. Sevgi Düzgün, 17 yılı aşkın süredir akademik ve bilimsel alanda ülkemizi bir adım daha ileri götürmek adına başta Avrupa normları olmak üzere birçok uluslararası kaynağı referans almış, dünya çapında beğeni ve ödüle layık görülen projelerin altında yer alan imzanın da sahibi olmuştur. 2009 yılında ülkemiz tarihinde ilk defa gerçekleştirilmiş olan Yaşlı Bakımı Ve Engelli Evleri Projesi Sosyal Hizmetler tarafından hayranlıkla karşılanmış yüksek özveriyle hayata geçirilmiştir.. Down Sendromlu çocukların özel çocuklar olduğunu anlatabilmek için hem yazılı hem de görsel basında birçok çalışma gerçekleştirmiştir.

Bunlardan en önemlisi “Down Sendromlu Animasyon Çizgi Film Projesi” olan, TRT Çocuk bünyesinde yayınlanan “Kardeşim Ozi” isimli projeyi TRT Çocuk ailesiyle hayata geçirmiştir.  Yapmış olduğu bu proje ile dünyada bir ilki gerçekleştirmiş olup, bu proje sayesinde de uluslararası alanda ödül almaya hak kazanmış, ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Dr. Sevgi Düzgün, gerek ülkemizde gerekse de uluslararası alanda almış olduğu eğitimlerin ışığında, otizmli bireylerin tedavilerinde etkili çalışmalara imza atmış, onlara yeni bir hayat sunmak adına gecesini gündüzüne katmıştır. Otizmli çocuklar için “Otizim Kontrol Ve Önleme Merkezi” projesinin temellerini atmıştır. Dr. Sevgi Düzgün, Atatürk Üniversitesi’nde görev alarak “Bir Sevgi Dokunuşu İle Yaparak Ve Yaşayarak Öğrenme ” (Özel Eğitimde Nitelikli Eğitmen Yetiştirme Programı) projesinin başdanışmanlığını ve ev sahipliğini yapmıştır. Aynı zamanda Uzman Araştırmacı kimliği ile “Artikülasyon Bozukluğu Olan Okul Öncesi Çocukların Erken Tanınmasına Yönelik Yapay Zeka İle Çalışan Karar Destek Sisteminin Geliştirilmesi Projesi”ni Atatürk Üniversitesinde devam ettirmektedir. Halkın taleplerine her zaman olumlu yanıt veren, yardımını bir gün olsun esirgemeyen Sayın Düzgün, ülkemizin yedi bölgesinde seminerlerini sürdürmektedir.

EMEL BİLENOĞLU KİMDİR?

Ekran Resmi 2023-11-29 11.44.55

31 Mayıs 1971 tarihinde Bartın’ın Amasra İlçesinde doğdu. İlkokulu Paşabahçe İlkokulunda, orta ve lise eğitimini ise Kandilli Kız Lisesi'nde tamamladı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nü bitirdi.

1993-2006 yılları arasında çeşitli kurumsal firmalarda tasarım müdürlüğü ve koordinatörlük görevlerini yürüttü. 2006’dan 2014 yılına kadar kendi firmasında çalıştı ve Türkiye’nin önemli firmalarının tasarım danışmanlığını sürdürdü.

Halen gıda sektöründe faaliyet gösteren kendi firmasında tasarım danışmanlığı ve kurumsal danışmanlık yapıyor.

Emel Bilenoğlu, evli ve 2 çocuk annesi.

DEM Parti İstanbul'da Seçime giriyor DEM Parti İstanbul'da Seçime giriyor

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İstanbul İli, Eyüp Sultan İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.