Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayını bugün saat 14'te Haliç Kongre Merkezi'nde yapacağı toplantıda ilan edeceğini açıklamıştı. Murat Kurum'un resmi açıklama yapılmadan önce yaptığı açıklama, adaylığının kendisine tebliğ edilmiş olduğunu gösteriyor. AKP’nin İBB adayı eski Çevre, İklim ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan adaylığının tebliği sonrası ilk açıklama geldi. Kurum,” İnsanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için sokak sokak, mahalle mahalle dolaşacağız" dedi.

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski Çevre, İklim ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum olduğu ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından telefonla aranarak adaylığı tebliğ edilen Murat Kurum'dan adaylık sonrası ilk açıklama geldi.
"DEPREM RİSKİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN SOKAK SOKAK, MAHALLE MAHALLE DOLAŞACAĞIZ"

Kurum yaptığı açıklamada,“Ekibimizle tüm arkadaşlarımızla birlikte çıkacağız. 16 milyon İstanbullu için çıkacağız. İstanbul’un bu karmaşasını, düzensizliğini, insanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için tüm ekibimizle tüm arkadaşlarımızla sokak sokak mahalle mahalle dolaşacağız.” İfadelerini kullandı.

KURUM’UN ADAYLIĞI BUGÜN AÇIKLANIYOR

İmamoğlu: Bu arkadaşların 20 yılı ile yarışır durumdayız; 5 yıl eşittir 20 yıl İmamoğlu: Bu arkadaşların 20 yılı ile yarışır durumdayız; 5 yıl eşittir 20 yıl

AKP'nin saat  14:00'te Haliç'te yapılacak toplantıda Murat Kurum'un İBB adaylığı kamuoyuna açıklanacak. Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum, İstanbul belediye başkanlığı için mücadele edecek.