Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programına katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Pendik'te, Ali Baba Sultan Ocağı Cemevi’nde Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programına katıldı.

YSK 31 Mart’ın kesin sonuçlarını açıkladı; An fazla belediye başkanı AKP'de YSK 31 Mart’ın kesin sonuçlarını açıkladı; An fazla belediye başkanı AKP'de

cemevi

Duaların edildiği programda iftara katılanlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muharrem orucunun kabul olması temennisinde bulundu.

Screenshot_86-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu matemde Hüseyin'e ağlayanların iç âleminde hüzünden başka bir şey yoktur. Hazreti Peygamber, 'Allah'ı sizi rızıklandırdığı için sevin, beni Allah'ı sevdiğiniz için, Ehlibeytimi de beni sevdiğiniz için sevin' buyurmuştur. Ehlibeyti sevmek demek adalet ve hakkaniyet, hak ve hakikat konusunda çok daha titiz olmak demektir. Bu inanç ve azimle geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en önemli adımını atarak, Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nı kurduk" dedi.

Screenshot_87-1

Milletin mayası, ülkenin çimentosu ve devletin kilit taşı olarak gördükleri Alevi Bektaşi kardeşlerini özlemle bekledikleri haklarına kavuşturmak için attıkları bu adımın tekrar hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:  ''Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığımızın Anadolu'daki Alevi Bektaşi ocakları, bu ocaklarda hizmet eden mürşitler, buralara devam eden canlar nezdinde sevinçle karşılandığını Allah'a hamdolsun görüyoruz. Sünni'siyle Alevi'siyle, Türk'üyle Kürt'üyle hep beraber kardeş ve tek millet olduğumuzu dünya âleme ilan eden bu kurumsal çatıyı gecikmiş bir hak teslimi olarak kabul ediyoruz."

Screenshot_89-2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapılan ibadetlerin, verilen ikramların Allah katında kabul olmasını dilediğini kaydederek, "Bugün muharrem orucunu sizinle birlikte açmaktan son derece memnun oldum. Dilerim sofranızda ve işinizde bereket, gözlerinizde ve gönüllerinizde daima rahmet olsun. Cenabıhak, Ehlibeyt hürmetine, Hak erleri ve erenleri hürmetine dirliğimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi zevalden muhafaza eylesin" ifadelerini kullandı.

Editör: MURAT AYDIN