İmamoğlu ile Eyüpsultan'da başörtüsü diyaloğu! Bin kez kaybedelim, bir kez ayrıştırmayalım... İmamoğlu ile Eyüpsultan'da başörtüsü diyaloğu! Bin kez kaybedelim, bir kez ayrıştırmayalım...

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin 17'si Büyükşehir 48 ilin Belediye Başkan adayını açıkladı.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti'nin Ankara dahil 48 ilin belediye başkan adayını tanıtacak. Başkan Erdoğan, illerin ilçe adaylarını ise kurmaylarına emanet etti. AK Parti'de beyannamenin ise 30 Ocak'ta açıklanması planlanıyor.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"7 Ocak'ta İstanbul'da 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızın isimlerini paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin diğer kalanlarını açıklıyoruz. Adaylarımızı şimdiden tebrik ediyor, kendilerine seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlerimize verecekleri hizmetlerde başarılar diliyorum.

Böylece, Cumhur İttifakı'ndaki MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm illerdeki belediye başkan adaylarını ilan etmiş bulunuyoruz.

İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızı da tanıtacağız. Bunu kısa sürede tamamlayacağız. Hedefimiz Cumhur İttifakı'nda olan şehirleri tekrar ezici bir oranla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için kendini şehirlerine adayacak belediye başkan adayları ile seçimlere hazırlanıyoruz. İnşallah 30 Ocak'ta da seçim beyannamemizi milletimizin takdirine sunacağız. Adayl listelerinin en geç 20 Şubat'ta seçim kuruluna verilmesi gerekiyor.

Niyetimiz 20 Şubat'a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirerek seçim kampanyasına yoğunlaşmaktır.

1994'te İstanbul'da başladığımız belediyeler vasıtasıyla halka yolculuğumuz, Türkiye Yüzyılı'na adım attığımız 2024'te zirveye çıkarmak istiyoruz. Rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmak zorundayız.

Aşkla, azimle kararlılıkla çalışacak ve farkımızı ortaya koyacağız. Biz asla şehirlerine ve orada yaşayan insanlara hiçbir şey vermedikleri halde koltuklarını koruma derdine düşenlerden olmadık, olmayacağız.

Biz hep yüreğimizdeki muhabbetle, emeğimizle milletimizin kalbine girenlerden olduk. Her kim belediye başkanlığı, milletvekilliği dahil; siyasette gelinen makamlara bu gözle bakmıyorsa AK Parti onun için doğru bir kapı değildir.

Başka türlü bir siyaset anlayışını tasvip edemeyiz. Bugüne kadar milletimizin karşısına hepi bu şekilde çıktık. Ülkemizi bugünkü seviyesine bu şekilde getirdik. Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerini Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarımızla beraber bu şekilde kazandık.

"ŞEHİRLERİMİZE ESER VERMEYE, MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE TALİBİZ"

31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı'nın ilk Mahalli İdareler Seçimi'nde belediyeleri yönetme sorumluluğunu bu şekilde üstleneceğiz.

31 Mart'ta bir kez daha şehirlerimize eser vermeye, milletimize hizmet etmeye talibiz. Türkiye Yüzyılı'na adım attık. Bu tarihi süreçte ülke olarak zorlu sınamalardan geçiyoruz. Bir yandan 10 yılı aşkın süredir kaos çıkararak, darbe teşebbüsünde bulunarak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları kesintisiz sürüyor.

ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ülkemizi teslim almaya çalıştılar. PKK'yı kullanarak mahalleleri işgal etmeye çalıştılar Güvenlik güçleri onları açtıkları çukura gömünce bedel ödetmeye kalkıştılar. Başımıza gelen hiçbir hadise bu tablodan bağımsız değildir.
"BİZİ VE ÜLKEMİZİ TESLİM ALAMAYACAKLAR"

Bunlar ne Türk milletini ne de onun bir evladı olarak bizi tanıyorlar. Bize asla geri adım attıramayacaklardır. Bizi yolumuzdan kesinlikle döndüremeyeceklerdir. Bizi ve ülkemizi teslim alamayacaklardır. Bunu onlara öğreteceğiz.

Bir tarafta emperyalistler varken diğer tarafta bunların piyonluğunu yapan sivil çevreler ile 5. kol unsurları var. Bunlar kimi zaman gönüllü kimi zaman hasetlerinden dolayı emperyalistlere hizmet veriyorlar. Esen rüzgara göre yön değiştiren, hiçbir kırmızı çizgisi olmayan kifayetsiz muhterislerle karşı karşıyayız.

"CHP EMPERYALİSTLERİN KOÇ BAŞLIĞINA SOYUNMUŞ DURUMDA"

CHP, mevcut yönetim altında emperyalistlerin koç başlığına soyunmuş durumdadır. DEM'lilerle yaptığı iş birliği bu kirli oyunun en son sahnesidir. Gerçi bunların ilişkileri gizli saklı devam ediyorlardı. Birliklerini artık iyice faaş ettiler. Kandil uzantılarının altına kırmızı halı sererek, Atatürk resimlerini ortadan kaldırarak işbirliklerini aleni bir biçimde gösteriyorlar.

Özgür efendi, daha "Bismillah" demeden iradesini terör örgütü destekçilerine teslim etti.

Bu iki parti ülkenin ve milletin aleyhine ne varsa birlikte hareket ediyor, lehine ne varsa birlikte karşı çıkıyorlar. CHP yönetimi bunlar olmadan adım atamıyor.

Son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubat-vari provokasyonlar da aynı oyunun bir parçasıdır. Hırsları boylarını aşanların, milletin bekasını hiçe sayarak içinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye'de belki işe yarıyordur. Ama milletimizin bunlara karnı artık tok.

Özgür efendiyi vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz. Terör örgütünün DEM'ini de hak ettiği yalnızlığa iteceğiz.

"O SİZİN CİBİLLİYETİNİZDE VAR"

Parlamentoda birisi çıkmış, benim grup başkanvekilimiz Leyla Hanım'a bayrağımıza saldırdığına dair ifade de bulunmuş. AK Parti'nin hiçbir ferdi, bayrağa "kağıt parçası" demez. Hiçbir ferdi "paçavra" demez. O sizin cibilliyetinizde var. Ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var.

Çarşıda, pazarda insanımızla iletişim kurduk. Belediye başkanımız, adaylar hep birlikte kapı kapı dolaşmalı. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. 31 Mart'a kadar bu şekilde devam edeceğiz"

31 Mart'ı unutmak yok. Toplumumuzun tüm kesimlerini bağrımıza bastık.

"EN İYİ SEÇİM ÇALIŞMASI MİLLETLE BERABER OLMAKTIR"

Partimizin adayları için nasıl gayret gösteriyorsak, MHP'nin adaylarını destekleyeceğimiz illerde de aynı azim ve şevkle çalışacağız. Cumhur İttifakı'nda ayrım asla olmayacak. En iyi seçim çalışması milletle beraber olmaktır. Sosyal medya ve medya elbet önemlidir ama sahada çalışmanın yerini tutmaz. Mahalli İdarelerde asıl yük belediye başkan adayımızın omzundadır. Adaylarımız herkesten daha çok çalışmak, koşturmak ve emek vermekle mesul ve mükelleftir. Bunu başardığımız zaman muhalefetin kale olarak gördüğü yerler dahil tüm belediyelerde zafer bizim olacaktır."

AK PARTİ'NİN ADAYLARI AÇIKLANIYOR

Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından 17'si büyükşehir 48 ilin daha belediye başkan adayını açıklıyor.

İŞTE AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

 1. Adana                         :Fatih Mehmet Kocaispir
 2. Adıyaman.               : Ziya Polat
 3. Afyonkarahisar  :  Hüseyin Ceylan Uluçay
 4. Aydın                        : Mehmet Salih Aydın (Eski Baro Başkanı)
 5. Aksaray                  : Enver Dinçer
 6. Amasya                   : Mehmet UYanık (Mevcut Belediye Başkanı)
 7. Antalya                  : Hakan Tütüncü (Kepez Pelediye Başkanı)
 8. Ardahan                : Yunus Bayrdar (AKP eski İL Baykanı)
 9. Batman                 : Adil Sebati Ceylan
 10. Bayburt                : Mete Memiş
 11. Bilecik                    : Mustafa Yaman
 12. Bolu                         : Muhammed Emin Demirkol
 13. Burdur                  : Mehmet Şimşek
 14. Çorum                   : Halil İbrahim Aşkın (Mevcut Belediye Başkanı)
 15. Diyarbakır.         : Mehmet Halis Bilden
 16. Gaziantep          : Fatma Şahin (Mevcuk Başkan)
 17. Gümüşhane      : Ercan Çimen (Mevcut Başkan)
 18. Hakkari                : İsmet ÖLmez
 19. Hatay                    :  Mehmet Öntürk
 20. Iğdır                       : Ülkü Öcal
 21. Kahramanmaraş: Fırat Gölgel
 22. Karabük             : Özkan Çetinkaya
 23. Kayseri               : Mehduh Büyükkılıç
 24. Kırıkkale            : Mehmet Saygılı
 25. Konya                  : İbrahim Altay
 26. Kütahya            : Kamil Saraçoğlu
 27. Malatya             : Sami Er
 28. Mardin               : Abdullah Erin
 29. Muş                      : Feyat Asya
 30. Nevşehir           : Mehmet Savran
 31. Niğde                   : Emrah Özdemir
 32. Sakarya.            : Yusuf Alemdar (Serduven Belediye Başkanı)
 33. Siirt.                      : Ekrem Olgaç
 34. Sivas.                   : Hilmi Bilgin (Mevcut Başkan)
 35. Şanlıurfa            : Zeynel Abidin Beyazgül (Mevcut Başkan)
 36. Şırnak                  : Mehmet Yarka (Mevcut Başkan)
 37. Tekirdağ             : Cüneyt Yüksel
 38. Trabzon              : Ahmet Metin Genç (Orta Hisar Belediye Başkanı)
 39. Tunceli                : Erkan Eroğlu
 40. Uşak                     : Mehmet Çakın
 41. Van                       : Abdulahat Arvas
 42. Yozgat               : Celal Köse
 43. Zonguldak       : Ömer Selim Alan
 44. İzmir.                   : Hamza Dağ
 45. Ankara.             : Turgut Altınok

Ayrıntılar geliyor...

Kaynak: Murat Aydın