BU DÖNEMDE: YENİ ESTEKİK OPERASYONLAR DEĞİL, OLUMSUZ  GEÇEN OPERASYONLARINIZI YENİLEME ZAMANI,  BİTMİŞ İLİŞKİLER TEKRAR BİRLEŞMEK İÇİN GÜNDEME GELMİŞ VE İKİ TARAF EVET DİYORSA İMZA İÇİN MERKÜR RETRO DOĞRU BİR ZAMAN.. 

21 Nisan-15 Mayıs Boğa burcunda gerilemeye başladı.Merkür Retro, Retro döneminde iken herzaman olduğu gibi hayatımızı yavaşlatıp,iletişim başta olmak üzere aksiliklere neden olur.
Merkür Retroda en önemli konu iletişim..
MERKÜR Retro Boğa burcunda geriliyor olması,yönetici gezegeni Venüs olduğunda para,sanat,sağlık,estetik konuları ile ilgili aksamalar,yavaşlamalar yaşamamızın kaçınılmazıdır.
Bu dönemde estetik operasyonlarından uzak durmamız gerekiyor çünkü aksiliklere,yavaş gidebilecek her şeye açık bir dönem. Eğer  daha önce yapılan bir estetik operasyonlarınızda olumsuzluklar yaşandı ise bunun düzeltilmesi içinse en uygun bir dönem Merkür Retro zamanları iyi bir tarih diyebiliriz.
Merkür Retro dediğimiz ilk akla gelen iletişim, evet bu çok önemli iletişimi sağladığımız sosyal medya buraları kullanırkende dikkatli olmamız gerekecek ayrıca yapacağınız anlaşmalar,sözleşmeler bu gibi evraklara attığınız imzalarda dikkatli olmakta fayda var.
Attığınız imzalar dedik. Daha önce evlilik yapmış olup, olumsuzluklar yaşanmış ve ayrılmışsınızdır bu kişi eğer hayatınıza girmek istiyorsa ve sizde  tekrar evet diyerek imza atmak istiyorsanız en doğru dönem Merkür Retro dönemleridir.
Merkür Retro sadece ilişkiler değil tabi, bu dönemde araç alım ve satımlarda, elektronik tüm aletlerin alım satımı için aciliyet söz konusu değilse Merkür Retro sonrası daha iyi bir dönem diyebiliriz.
Herzaman söylediğim gibi
Retrolar,Dolunaylar Tutulmalar kötü olanı yaşatmaz mutlaka içinde bize iyi yönde göz kırpan bir tarafı vardır biz bu iyi yönde göz kırpan tarafı görüp kendimize onu olumlamalıyız.
kişisel haritalarınızdaki astrolojik etkiler sizi idare etmek değil,  bunları bilip olumluya çevirmek sizlerin elinde.