Sanatseverler dünyaca ünlü sanat galerisi Perrotin’in, Bodrum Loft işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘French Delights’ sergisinde buluştu

Bodrum Loft ile Fransa merkezli dünyaca ünlü sanat galerisi Perrotin Gallery işbirliğinde hayata geçirilen "French Delights" sergisi 1 Temmuz Cumartesi günü sanatseverlerle buluştu. 3 Eylül Pazar tarihine kadar gezilebilecek serginin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen yüzleri katıldı.

1688271954_Genel__4_

Ünlü Türk lokumlarına göndermede bulunulan ve Küratörlüğünü Selcan Atılgan’ın üstlendiği ‘French Delights’ sergisinde 12 sanatçının 18 eseri yer alıyor. Sergi, sanatseverlere, Bodrum Loft'un modern mimarisi ve eşsiz atmosferinde uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor. 

Doğaya saygılı modern mimarisi, eşsiz atmosferi ve marka restoranlarıyla açıldığı 2020 yılından itibaren Bodrum’un vazgeçilmezleri arasına giren Bodrum Loft, ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaparak sanat alanında da bir çekim merkezi olmaya devam ediyor.

Geçen yıl Almanya merkezli KÖNİG Galerie ile Bodrum’un sanat alanındaki adımlarına katkı yapan Bodrum Loft, bu yaz da sanatseverleri bir başka etkileyici deneyime davet ediyor.

Dünyaca ünlü sanat galerisi Perrotin Gallery ile Bodrum Loft işbirliğiyle hayata geçirilen "French Delights" sergisi, 1 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen resmi açılış davetiyle kapılarını açtı. 

1688271923_Genel__1_

“French Delights” adıyla ünlü Türk lokumlarına bir gönderme yapılan ve Küratörlüğünü Artsa Danışmanlık’ın Kurucusu Selcan Atılgan’ın üstlendiği serginin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

3 Eylül 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek “French Delights” sergisi, sanatseverlere, Bodrum Loft'un modern mimarisi ve eşsiz atmosferinde uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor. Sergi, sanat ve tatil tutkunlarını bir araya getirerek, doğanın içinde sanat keşfi ile farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

1688271972_Genel__6_

3 EYLÜL’E KADAR ÜCRETSİZ OLARAK KEŞFEDİLEBİLECEK

Perrotin Gallery ve Bodrum Loft işbirliğiyle düzenlenen “French Delights” sergisi Bodrum’un lüks tatil turizmi ile dünyada sürekli olarak artış kaydeden marka değerine sanat alanında da önemli bir katkı sağlayacak.

 “French Delights” sergisi, 12 sanatçının eserlerini bir araya getirerek benzersiz bir sanat deneyimi sunmayı hedefliyor. Sergide Iván Argote, Jean-Marie Appriou, Daniel Arsham, Wim Delvoye, Elmgreen & Dragset, Laurent Grasso gibi ünlü sanatçıların yanı sıra Gregor Hildebrandt, Klara Kristalova, Takashi Murakami, Jean-Michel Othoniel, Paola Pivi ve Xavier Veilhan gibi isimlerin 18 eseri, 3 Eylül tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

1688271933_Genel__2_

Bodrum Loft, ayrıca, özel olarak tasarlanmış bir Perrotin pop-up mağazasına da ev sahipliği yapacak. Ziyaretçiler bu mağazada Perrotin’in baskılarından, kitaplarından ve posterlerinden bir seçki de bulabilecekler.

Türk Edebiyatı'nın çınarı Yaşar Kemal anıldı Türk Edebiyatı'nın çınarı Yaşar Kemal anıldı

Tatil cenneti Bodrum’da Demirbükü Koyu’nda yer alan, çatısı altında tatil köyünün yanı sıra Loft Elia, Papermoon ve Vakko L'Atelier Patisserie gibi restoran markalarını bulunduran Bodrum Loft’da sanat etkinlikleri yaz boyunca devam edecek.

FRENCH DELIGHTS İÇERİĞİ

1. Takashi Murakami'nin "Kaikai (blue eyes) Kiki (blue eyes)" (2021), "DOB (Blue)" (2019-2022), ve "DOB (Red)" (2019-2022) eserleri,

2. Wim Delvoye'nin "Nautilus" (2013) adlı açık hava heykeli,

3. Xavier Veilhan'ın "Manfredi" (2019) ve "Violeta n°2" (2021) adlı açık hava heykelleri,

4. Daniel Arsham'ın "Bronze Eroded Delorean 1:2" (2022) adlı açık hava heykeli,

5. Jean-Michel Othoniel'nin "The Knot of the Imaginary" (2021) adlı açık hava heykeli,

6. Iván Argote’nin “All Words Fall By Their Own Weight... And No Site Is Innocent” (2016) ve “Excerpts : Don’t believe their lies” (2016) adlı açık hava heykelleri,

7. Klara Kristalova’nın “What Holds Me Back, Carries Me Further” (2017) adlı açık hava heykeli

8. Laurent Grasso’nun “Panoptes” (2018) adlı eseri,

9. Jean-Marie Appriou’nun “Communionem Elementaris” koleksiyonunda “The moon watcher” (2022) ve”Marble Trout” (2022) eserleri,

10. Gregor Hildebrandt’in “Pierre” (2022) eseri,

11. Elmgreen & Dragset’in “Adaptatıon, Fıg.” serisinden “TBC” (2022) ve “16 (Black Mirror)” adlı eserleri.

BODRUM LOFT:

Dünya çapında yayınlar tarafından övgüyle anılan ve kısa sürede Bodrum’un vazgeçilmezleri arasına giren olan Bodrum Loft, Akfen Grubu’nun bir yatırımı olarak 2020 yılının yaz sezonunda kapılarını açtı. Demirbükü Koyu’nda yer alan benzersiz tatil köyü, doğaya saygılı modern mimarisi ve eşsiz ambiyansı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Kendine has rezervasyon sistemi ile farklılık yaratan bir konaklama deneyimi sunan Bodrum Loft içerisinde Loft Elia, Paper Moon Bodrum Loft ve Vakko L‘Atelier Patisserie gibi marka yeme – içme markaları da yer alıyor. Açıldığından bu yana dünyanın önde gelen organizasyonları ile çeşitli sanat ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapan Bodrum Loft, misafirlerine tatillerinin yanı sıra zengin bir kültürel deneyim de sunuyor. 

PERROTİN:

Emmanuel Perrotin, 21 yaşındayken 1990 yılında ilk galerisini kurdu. Perrotin'in Paris, Hong Kong, New York, Seoul, Tokyo, Şanghay, Dubai (ve yakında Los Angeles) şehirlerinde toplam yaklaşık 7.800 metrekare (84.000 fit kare) sergi alanına sahip galerileri bulunuyor. Perrotin her yıl, Art Basel, Frieze, Dallas Art Fuarı, Expo Chicago, ART021 ve West Bund Art & Design, the Armory Show ve TEFAF, artgenève gibi yirmiden fazla sanat fuarına katılım sağlıyor.

Galeri, son yıllarda özellikle podcast ve video gibi düşünceli editöryal içeriklerin üretimi ve panel tartışmaları, çocuklar için eğitim atölyeleri ve konserler gibi programlı etkinliklerin geliştirilmesi yoluyla misyonunu genişletti. Perrotin ayrıca kataloglar, edisyonlar ve hediyelik eşyalar yayımlayarak, kitapçılarında satışa sunuyor.