Bir kişinin doğduğu anda Güneşinin ve gökyüzünde bulunan gezegenlerin ve diğer astroitlerin konumlarının belirlenmesiyle oluşturulur. İ

Doğum haritası, bir kişinin doğduğu anda Güneşinin ve gökyüzünde bulunan gezegenlerin ve diğer astroitlerin konumlarının belirlenmesiyle oluşturulur. İşte doğum haritasının belirlenmesi için izlenen adımlar:

1. Doğum Tarihi: İlk adım, doğum tarihini bilmektir. Bu tarih, haritanın oluşturulması için temel bilgidir.

2. Doğum Yeri: Doğum haritası oluşturulurken doğum yeri de önemlidir. Coğrafi konum, gökyüzündeki gezegenlerin konumunu etkiler.

3. Doğum Saati: Mümkün olduğunca doğru bir doğum saati bilgisi sağlamak önemlidir. Doğum saati, gezegenlerin yükselme, inme ve diğer ev konumları gibi detayları belirlemek için kullanılır.

4. Uzman Astroloklar: Doğum haritası oluşturmak için astroloji bilgisine sahip yazılımları kullanabilirsiniz. Bu programlar veya uzmanlar, doğum tarihi, doğum yeri ve doğum saati gibi bilgileri kullanarak bir harita çıkarabilirler.

Doğum haritası, bu adımları takip ederek oluşturulur ve ardından ev durumlarına bakılır ve  gezegenlerin, burçların ve diğer  astroit ler ve bizleri ciddi anlamda etkileyen Kraliyet Yıldızların konumlandıkları  evlere göre  yorumlanır.
5  istenilen bu bilgilerden Birtanesi eksik olsun harita çıkartılamaz