MERKÜR RETROSU Bilgiyi işleyen, sözlü olarak iletişim kuran ve çevremizde olup bitene bir anlam ifade eden bir geçiştir.

Merkür Retro 12 Aralık'ta Oğlak Burcundaki geri hareketi başlayacak ve Yıl sonuna kadar devam edecek.
MERKÜR RETROSU Bilgiyi işleyen, sözlü olarak iletişim kuran ve çevremizde olup bitene bir anlam ifade eden bir geçiştir.
Merkür gerilemesi nedeniyle iletişim, anlaşma, ifade, yolculuklar, ticaret, seyahat ve elektronik aletler Gibi konularda aksaklıklar, gecikmeler ve hatalar çıkabilir.
Merkür gerilemesinde kaçınılması gereken şey yeni işler yapmaktır.
Yeni bir işe veya ilişkiye başlamak, yeni bir anlaşma imzalamak, yeni bir araba satın almak gibi. Bu işlerde engeller ve gecikmeler yaşanabilir.
Astroloji de önemli olan ve fazla etkisi bulunan Merkür Retrosu, tam anlamıyla İletişimsizlikten doğan problemleri gözler önüne seriyor. Gereğinden fazla tepkiler, tartışmalar, alınganlıklar ve ilgisizlikten yakınmalar gün yüzüne çıktıkça iletişim kopuklukları meydana geliyor.
MERKÜR RETROSUNUN BAŞLAYACAĞI ARALIK AYINDA BURÇLARI NELER BEKLİYOR?
KOÇ: kariyeriniz ve profesyonel çabaladınızı yeniden değerlendireceksiniz. Retro sürecinde zihinsel yaklaşımınızı gözden geçirmeniz gerekecek. Bu gerileme sırasında, hedefleriniz konusunda geçici değişiklik yaşayabilirsiniz. Aralık ayının önemli gökyüzü olayı 26 Aralıkta Yengeç Burcunda ki Dolunay'a son bulacak. Bu Dolunay evinizde ve özel dünyanızda konfor ve güveni artıracak.
BOĞA: Toprak elementi olarak felsefi inançlarınız ve Dünya görüşlerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. Dünyaya bakış açısını yeniden düşüneceksin. Sevgili zBoğa burçları Güneşin 21 Aralık'ta Oğlak Burcuna geçmesiyle hayatınızı istediğiniz gibi yönlendirmek daha kolay olacak. 26 Aralık Yengeç Dolunayı rahatlığı öne çıkartacak.
İKİZLER: Genellikle düşüncelerinizi ve görüşlerinizi açıkça paylaşmaktan hoşlanıyorsunuz. Bu geçici süreçte insanlarla Paylaşımınızda daha seçici olacaksınız. 26 Aralık Yengeç Dolunayında kişisel kaynaklarınız, varlıklarını ve finanslarınızı anlatıyor. Harcamalarınız konusunda dikkatli olmalısınız düşünmeden harcama yapmayın.
YENGEÇ : Romantik ilişkilerinizi ve bağlantılarınızı gözden geçirmeniz gerekecek. Gerçek ve köklü İLİŞKİLERE öncülük veriyorsunuz Merkür gerilemesi kafa karışıklığı yaratma eğilşmindedir söyleyeceklerinizi netleştirin. 26Aralık Dolunayda sizi rahatlık, tanıdıklık duygusal güven isteği ile aydınlatıyor olacak.
ASLAN : Günlük hayatınızda düzen sizin için faydalı olsa da bu geçiş sürecinde zamanınız ve enerjinizi nasıl kullanacağınızı gözden geçireceğiniz bir süreç olacak.
26 Aralık Dolunayı Sosyalleşmeye biraz ara vermek ve duygusal ihtiyaçlarınızı kontrol etmek isteyeceksiniz.
BAŞAK: Flört ve yaratıcı çabalarınızı yeniden değerlendireceksiniz.Neyden keyf alıyorsunuz farklı hobilere ve sosyalleşmeye başlayabilirsiniz.
26 Aralık Dolunay da arkadaşlık ilişkiniz aydınlanıyor sevdikleriniz ve sosyal gtuplarınızla ilişkinizde rahatlık tanıdık arayacaksınız. Güvendiğiniz bir dostla duygularınızı paylaşabilirsiniz.
TRRAZİ: Evde düzen sizin için öncelikli yaşam alanınıza dahada fazla istikrar getireceksiniz. 26 Aralık Dolunay da odak noktanızı kariyer ve profesyonel hedeflere çevireceksin.işteyken kendinizi evinizde hissetmek önemli. Bu alandaki konfor ve memnuniyet seviyesini artırmak için çaba sartfrdeceksiniz.
AKREP: Mevcut fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yeniden değerlendirmeniz gerekecek. Bu ay seçeneklerinizi değerlendirme ve farklı fikirleri keşfetme fırsatı tanıyın kendinize.
26 Aralık Dolunayında alışık olmadığınız ortamlarda rahatlık bulacaksınız yeni bir seyahat yeni bir kavram inanç ve felsefeye yönelik duygusal ihtiyaçlarımız bu nedenle alışılmkşlığımız dışında huzur bulmak.
YAY : Eşyalarınızı düzenlemek yer açmak ve eski gereksiz eşyalardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Hayatımı gereksiz yere meşkul eden şeylerd