İçinde Millet İttifakı bileşeni İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi adaylarının da bulunduğu CHP'nin milletvekili aday listesi, Yüksek Seçim Kuruluna teslim edildi. İşte il il CHP'nin milletvekili aday listesi: 

ADANA

  1. Orhan Sümer
  2. Müzeyyen Şevkin
  3. Burhanettin Bulut
  4. Sadullah Kısacık
  5. Ayhan Barut
  6. Osman Berke Duvan
  7. Hüseyin Keser
  8. Erkan Karakaya
  9. Orhan Toklu
  10. Kübra Özbicer Büyükikiz
  11. Ahmet Korkmaz
  12. Sercan Polat
  13. Seyfettin Can
  14. Ebru Yılmaz
  15. Elife Müftüoğlu

ADIYAMAN

  1. Abdurrahman Tutdere
  2. Kenan Doğan
  3. Adnan Ağır
  4. Ömer Turan
  5. Songül Varki Yıldırım

AFYONKARAHİSAR

  1. Burcu Köksal
  2. Fatih Aydın
  3. Abidin Yağcı
  4. Ali Arıkan
  5. İbrahim Kadioğlu
  6. Anıl Halis Akar

AĞRI

  1. İbrahim Varol
  2. Abdurrahman Polat
  3. Ertuğrul Eryılmaz
  4. Zekiye Altay

AMASYA

  1. Reşat Karagöz
  2. Arif Yılmaz
  3. Zeynep Ateş

ANKARA

Ankara 1. Bölge:

  1. Gamze Taşcıer
  2. Deniz Demir
  3. Okan Konuralp
  4. Sadullah Ergin
  5. Mustafa Nedim Yamalı
  6. Aliye Timisi Ersever
  7. Deniz Çakır
  8. Kemal Akkurt
  9. Aysun Palalı Köktaş
  10. Elif Topkaya Sevinç
  11. Hüseyin Can Güner
  12. Aycan Koçtürk
  13. Armağan Erdoğan

Ankara 2. Bölge:

  1. Murat Emir
  2. İdris Şahin
  3. Semra Dinçer
  4. İrem Yaman
  5. Orkun Kanber
  6. Aliriza Erbay
  7. Erdal Kızıroğlu
  8. Özkan Oktan
  9. Funda Cengiz
  10. Erol Tosun
  11. Nursel Öcal

Ankara 3. Bölge:

  1. Tekin Bingöl
  2. Umut Akdoğan
  3. Mesut Doğan
  4. Aylın Yaman
  5. Ahmet Ersen Özsoy
  6. Mehmet Akyürek
  7. Mehtap Yücel
  8. Memet Yula
  9. Zeynep Esra Özdemir
  10. Ömer Yılmaz
  11. Elmas Kübra Karaca
  12. Hasan Cem Yılmaz

ANTALYA

  1. Sururi Çorabatır
  2. Cavit Arı
  3. Aliye Coşar
  4. Serap Yazıcı Özbudun
  5. Şerafettin Kılıç
  6. Mustafa Erdem
  7. Murat Özçelik
  8. Hasan Ercüment Taşdemir
  9. Nilüfer Deveci
  10. Vahap Tuncer
  11. Sibel Gezen
  12. Ramiz Atahan
  13. Emrah Yurtlak
  14. Zeliha Milli
  15. Hatice Kübra Turan
  16. Müge Gezginci Ünsal
  17. Mehmet Gök

ARDAHAN

  1. Özgür Erdem İncesu
  2. Özel Özen

ARTVİN

  1. Uğur Bayraktutan
  2. Oğuz Kurdoğlu

AYDIN

  1. Bülent Tezcan
  2. Hüseyin Yıldız
  3. Süleyman Bülbül
  4. Evrim Karakoz
  5. Nilüfer Ünüvar
  6. Gamze Yolcu Metin
  7. Ziya Yılmaz
  8. Nebahat Oskay Ürün

BALIKESİR

  1. Ensar Aytekin
  2. Serkan Sarı
  3. Burak Dalgın
  4. Seval Bozkurt
  5. Selim Panç
  6. Fatma Salı Karabacakoglu
  7. Dilek Yalçın
  8. Gülizar Yıldız
  9. Muharrem Koç

BARTIN

  1. Aysu Bankoğlu
  2. Ceyda Sargın

BATMAN

  1. Hüseyin Yaşar
  2. Dicle Arslan
  3. Orhan Ekmen
  4. Abdullah Polat
  5. Menduh Atak

BİLECİK

  1. Yaşar Tüzün
  2. Vedat Kazıcı

BİNGÖL

  1. Serdar Atalay
  2. Mehmet Canlı
  3. İlhami Gelen

BOLU

  1. Türker Ateş
  2. Mehmet Burak Cop
  3. Zuhal Işın

BURDUR

  1. İzzet Akbulut
  2. Hülya Gümüş
  3. Süleyman Erman

BURSA

Bursa 1. Bölge:

Hüseyin Baş: Bana bir oy borcunuz var Hüseyin Baş: Bana bir oy borcunuz var
  1. Kayıhan Pala
  2. Nurhayat Altaca Kayışoğlu
  3. Mehmet Atmaca
  4. İsmet Karaca
  5. Jülide Akköprü
  6. Alpaslan Yıldız
  7. Engin Tamer Dede
  8. Serkan Öztürk
  9. Özgür Yıldız
  10. Canan Akın Erdem

Bursa 2. Bölge:

  1. Hasan Öztürk
  2. Cemalettin Kani Torun
  3. Orhan Sarıbal
  4. Erkan Dönmez
  5. Şahin Sevinç
  6. Funda Türkcoş Pekiner
  7. Ender Teke
  8. Huriye Canan Çelik Tunar
  9. Mehmet Önder Mutlu
  10. Seda Bozdağ Güzelkaya

ÇANAKKALE

  1. İsmet Güneşhan
  2. Özgür Ceylan
  3. Yeşim Karadağ
  4. Tuğberk Güzel

ÇORUM

  1. Mehmet Tahtasız
  2. Bekir Özsaçmacı
  3. Burçin Solmaz Polat
  4. Seyit Ahmet Güher

DENİZLİ

  1. Gülizar Biçer Karaca
  2. Şeref Arpacı
  3. Sema Silkin Ün
  4. Adil Demir
  5. Sedat Demirci
  6. İlhan Özcan
  7. Ayşe Hazer

DİYARBAKIR

  1. Mustafa Sezgin Tanrıkulu
  2. Ali İhsan Merdanoğlu
  3. Abdurrahman Ergin
  4. Cevdet Nasıranlı
  5. İsmail Akyıl
  6. Gönül Özel
  7. Laleş Ertuğrul Uysal
  8. Esra Arslan
  9. Mahir Yılmaz
  10. Mehmet Ali Özmen
  11. Zeynep Deniz Erk
  12. Özlem Kaya

DÜZCE

  1. Talih Özcan
  2. Hatice Aslıhan Akbal Tüysüz
  3. Jale Uzunhasan

EDİRNE

  1. Ediz Ün
  2. Ahmet Baran Yazgan
  3. Ufuk Kanışkan
  4. Ahmet Erken

ELAZIĞ

  1. Gürsel Erol
  2. Abdullah Akın
  3. Ahmet Yıldız
  4. Alim Özdemir
  5. Azat Alınak

ERZİNCAN

  1. Mustafa Sarıgül
  2. Ufuk Aktaş

ERZURUM

  1. Ayhan Koç
  2. Murat Ozan
  3. Celal Zunguldak
  4. Serhat Can Eş
  5. Erdinç Okanlı
  6. İslam Tekmanlı

ESKİŞEHİR

  1. Utku Çakırözer
  2. Jale Nur Süllü
  3. İbrahim Arslan
  4. Abdülkadir Adar
  5. İpek Çelik
  6. Aysu Bahar Gürlek

ANTEP

  1. Hasan Öztürkmen
  2. Melih Meriç
  3. Ertuğrul Kaya
  4. Reis Reisoğlu
  5. Adile Merve Altınbaş Yılmaz
  6. Erdal Geçit
  7. Selim Karahan
  8. Müslüm Şahinsoy
  9. Hasan Gür
  10. Mehmet İslam
  11. Ahmet İdris İnal
  12. Fatma Müge Düşün
  13. Gökhan Çeliktürk
  14. Vijdan Aktaş

GİRESUN

  1. Elvan Işık Gezmiş
  2. Reşat Nuri Özdemir
  3. Fikri Bilge
  4. Hakan Adanır

HAKKARİ

  1. Nazım Demir
  2. Adnan Hatipoğlu
  3. Sabır Diri

HATAY

  1. Mehmet Güzelmansur
  2. Nermin Yıldırım Kara
  3. Servet Mullaoğlu
  4. Necmettin Çalışkan
  5. Hikmet Hatunoğlu
  6. Rahmi Vardi
  7. Gökhan Özer
  8. Bekir Atahan
  9. Cemiyet Kışlıoğlu
  10. Tamer Apış
  11. Filiz Haksöz

IĞDIR

  1. Yusuf Aslan
  2. İsmail Sarıboğa

ISPARTA

  1. Hikmet Yalım
  2. Mehmet Tamer Cantekin
  3. Hüseyin Yıldızhan
  4. Hatice Yıldız

İSTANBUL

İstanbul 1. Bölge:

  1. Oğuz Kaan Salıcı
  2. Gamze Akkuş İlgezdi
  3. Fethi Açıkel
  4. Gökhan Günaydın
  5. Birol Aydın
  6. Ahmet Ersagun Yücel
  7. Elif Esen
  8. Hasan Karal
  9. Cemal Enginyurt
  10. Selim Temurci
  11. Ali Gökçek
  12. Suat Özçağdaş
  13. Özcan Şükrü Baripoğlu
  14. Sevgi Kılıç
  15. Olgun Çelik
  16. Doğan Çakmak
  17. Kenan Otlu
  18. Efendi Argunşah
  19. Murat Kantekin
  20. Aysemin Gülmez
  21. Ahmet Can Yılmaz
  22. Ebru Zor
  23. Erdoğan Erden
  24. Füsun Sökmez
  25. Nejla Erdem
  26. Bülent Kulkuloğlu
  27. Güllü Saran
  28. Yücel Oto
  29. Nejdet Ay
  30. Elife Gamze Öztürk
  31. Hakan Bekar
  32. Dursun Can Kırtorun
  33. Murat Gökhan Ofluoğlu
  34. Hale Dilek Tosun
  35. Abdullah Onur Bildirici

İstanbul 2. Bölge:

  1. Namık Tan
  2. Yunus Emre
  3. Gökan Zeybek
  4. Kadri Enis Berberoğlu
  5. Mustafa Kaya
  6. Yüksel Mansur Kılıç
  7. İsa Mesih Şahin
  8. Evrim Rızvanoğlu
  9. Berna Sukas
  10. Fuat Yıldırım
  11. Onur Aydın
  12. Işık Öğütçü
  13. Soner Özimer
  14. Mehmet Ali Yüksel
  15. Şaban Karaaslan
  16. Elmas Arus
  17. Muharrem Naci Temiz
  18. Sevim Yalınkılıç
  19. Gözde Fil
  20. Bülent Ütebay
  21. Mehmet Süleyman Türker
  22. Yiğit Hüseyin Numan Bıçaklı
  23. Ali Arman
  24. Bedia Büyükgebiz
  25. Özgür Nemutlu
  26. Ezgi Pekşen
  27. Refik Ersin Eroğlu

İstanbul 3. Bölge:

  1. Engin Altay
  2. Erdoğan Toprak
  3. Türkan Elçi
  4. İlhan Kesici
  5. Zeynel Emre
  6. Mustafa Yeneroğlu
  7. Bülent Kaya
  8. Doğan Demir
  9. Özgür Karabat
  10. Medeni Yılmaz
  11. Turan Taşkın Özer
  12. Doruk Bulut
  13. Oğuz Kemal Yakar
  14. Turgay Özcan
  15. Fevzi Donat
  16. Utku Caner Çaykara
  17. Hüseyin Remzi Gökbulak
  18. Bayramali Çeşmeci
  19. Recep Karakoç
  20. Burak Yıldırım
  21. Eda Kurt
  22. Kazım Özeren
  23. Margarit Dikme
  24. Mehtap Albayrak
  25. Nazlı Akyüz
  26. Özlem Durdağı Dokuyucu
  27. Sinan Karahan
  28. Sinem Özcan
  29. Süleyman Şafak
  30. Cemal Doğan
  31. Hüseyin Arda Engizek
  32. Turgut Koç
  33. Server Gökmen
  34. Ender Unutan Ersözlü
  35. Neşe Kıyık
  36. Yaren Karaca

İZMİR

İzmir 1. Bölge:

  1. Yüksel Taşkın
  2. Ahmet Tuncay Özkan
  3. Sevda Erdan Kılıç
  4. Murat Bakan
  5. Ednan Arslan
  6. Seda Kâya Ösen
  7. Haydar Altıntaş
  8. Devrim Barış Çelik
  9. Sefer İpeklı
  10. Güldem Atabay
  11. Şahbal Aras
  12. Fulya Alçay
  13. Mehmet Şahin Fırat
  14. Birgül Değirmenci

İzmir 2. Bölge:

  1. Gökçe Gökçen
  2. Rıfat Turuntay Nalbantoğlu
  3. Rahmi Aşkın Türeli
  4. Mahir Polat
  5. Mehmet Salih Uzun
  6. Deniz Yücel
  7. Mustafa Bilici
  8. Hacer Foggo
  9. Esin Doğan Metin
  10. Altan İnanç
  11. Emine Helil İnay Kınay
  12. Ayten Gülsever
  13. Nurşen Balcı
  14. Burak Kotan

MARAŞ

  1. Ali Öztunç
  2. İrfan Karatutlu
  3. Mehmet Bağlar
  4. Ejder Kaygusuz
  5. Naile İşlek
  6. Tufan Yanar
  7. Aziz Cem Güner
  8. Çağatay Atasay

KARABÜK

  1. Cevdet Akay
  2. Abdullah Çakır
  3. Bayram Karadağ

KARAMAN

  1. İsmail Atakan Ünver
  2. Yusuf Baştuğ
  3. Hasan Ehliz

KARS

  1. İnan Akgün Alp
  2. Onur Uludaşdemir
  3. Evren Yerdelen

KASTAMONU

  1. Hasan Baltacı
  2. Kadir Yalçın
  3. Ziver Kaplan

KAYSERİ

  1. Aşkın Genç
  2. Mahmut Arıkan
  3. Burhan Bahadır Özsoy
  4. Zülküf Arslan
  5. Ümit Özer
  6. Özgen Aydınacak
  7. Ali Çetinkaya
  8. Onur Sergen Doğan
  9. İbrahim Kaan
  10. Niyazi Ünalmış

KIRIKKALE

  1. Ahmet Önal
  2. Ömer Eldemir
  3. Ümit Duman

KIRKLARELİ

  1. Vecdi Gündoğdu
  2. Fahri Özkan
  3. Hatice Gül Bingöl

KIRŞEHİR

  1. Metin İlhan
  2. Şeref Baran Genç

KİLİS

  1. Mehmet Akif Perker
  2. Hurşit Çetin

KOCAELİ

  1. Mühip Kanko
  2. Harun Özgür Yıldızlı
  3. Hasan Bitmez
  4. Nail Çiler
  5. Serap Çakır
  6. Tülin Keçeci Güngör
  7. Cuma Karavar
  8. Caner Arduç
  9. Mehmet Ümit Küçükkaya
  10. Selman Kösalı
  11. Hülya Güreli Yolcubal
  12. Belkıza İlter
  13. İsmet İşeri
  14. Berna Çetin

KONYA

  1. Barış Bektaş
  2. Hasan Ekici
  3. Gençosman Killik
  4. Ömer Ünal
  5. Halil Ercan
  6. Kamil Bülbül Okuyucu
  7. Galip Polat
  8. Ayşe Alkım Gökçe
  9. Mürsel Ayrancı
  10. Ezgi Bilge Arslan
  11. Şerife Tunç
  12. Mehmet Pirzade
  13. Dursun Kaplan
  14. Rıdvan Şenyurt
  15. Tevfik Fikret İvgen

KÜTAHYA

  1. Ali Fazıl Kasap
  2. Ahmet Sunar
  3. Güler Ezgi Doğan Turan
  4. Haşim Ertekin
  5. Kerem Erkul

MALATYA

  1. Veli Ağbaba
  2. Enver Kiraz
  3. Battal Kanbay
  4. Ali İmran Marasalı
  5. Yusuf Kurşun
  6. Okay Demirhan

MANİSA

  1. Özgür Özel
  2. Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
  3. Bekir Başevirgen
  4. Selma Aliye Kavaf
  5. Musa Semih Balaban
  6. Neşe Zengin
  7. Aysun Helvacioğlu
  8. Seçil Ege Değerli
  9. Şerif Akmeşe
  10. İlksen Özalper

MARDİN

  1. Mehmet Sait Çelebi
  2. Şükrü Karaboğa
  3. Nurettin Kılıç
  4. İbrahim Taşdelen
  5. Nilgün Bayraktar
  6. Ömer Durak

MERSİN

  1. Ali Mahir Başarır
  2. Gülcan Kış
  3. Mehmet Emin Ekmen
  4. Talat Dinçer
  5. Hasan Ufuk Çakır
  6. Emre Yılmaz
  7. Nursen Yücesoy Temizkan
  8. Leyla Serin Kırık
  9. Ahmet Yorgun
  10. Mehmet Gültekin Uğur
  11. Şerife Arıcı Yıldız
  12. Güven Kocabıyık
  13. Neslihan Çelebi

MUĞLA

  1. Cumhur Uzun
  2. Gizem Özcan
  3. Süreyya Öneş Derici
  4. Selçuk Özdağ
  5. Mehmet Demir
  6. Fatma Gebeş Çimen
  7. Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu

NEVŞEHİR

  1. Faruk Sariaslan
  2. Mehmet Değirmenci
  3. Eda Doğan

NİĞDE

  1. Ömer Fethi Güler
  2. Sevgi Özbek
  3. Ozan Sakarya

ORDU

  1. Seyit Torun
  2. Mustafa Adıgüzel
  3. Ahmet Toklucoğlu
  4. Cengiz Okur
  5. Nilgün Yılmaz
  6. Sabri Soner Görgülü

OSMANİYE

  1. Asu Kaya
  2. Ünal Köksal
  3. Mehmet Orhun Döğüşcü
  4. Rıza Tekerek

RİZE

  1. Tahsin Ocaklı
  2. Köksal Toptan
  3. Muhammet Yıldız

SAKARYA

  1. Ayça Taşkent
  2. Ecevit Keleş
  3. Kamil Özkan
  4. Azize Çeroğlu
  5. Emel Akçil
  6. Gündüz Kadir Gençcan
  7. Ali Fethi Gürler
  8. Özer Özçınar

SAMSUN

  1. Murat Çan
  2. Mehmet Karaman
  3. Mustafa Yeşilyurt
  4. Nazan Güneysu
  5. Mehmet Özdağ
  6. Suat Yıldız
  7. Neşe Kangüleç
  8. Nilsu İrem Koçyığit
  9. Özler Yılmaz

SİİRT

  1. Umut Dayanan
  2. Deniz Acar
  3. Mehmet Zakir Kızılay

SİNOP

  1. Barış Karadeniz
  2. Şevket Terkan

SİVAS

  1. Ulaş Karasu
  2. Serdar İnce
  3. Servecan Kaya
  4. Lütfi Görkem Marşan
  5. Bahattin Yavuz

URFA

  1. Mahmut Tanal
  2. Müslüm Cengizhan Akalın
  3. Ahmet Tüysüz
  4. Abdullah Yeşil
  5. İbrahim Direk
  6. Süleyman Gök
  7. Abdullah Melik
  8. Abdullah Direk
  9. Müslüm Şikak
  10. Berivan Veysanoğlu Düşme
  11. Abdulkadir Çetin
  12. Vehbi Vural
  13. İsa Ekinci
  14. Aziz Babacan

ŞIRNAK

  1. Nizar Ökten
  2. Botan Cizreli
  3. Abdullah Kaya
  4. Ayşe Bilin

TEKİRDAĞ

  1. Faik Öztrak
  2. İlhami Özcan Aygün
  3. Cem Avşar
  4. Nurten Yontar
  5. Mustafa Ülkem Uruk
  6. İsmail Doğaroğlu
  7. Sema Kirkoyun Kinet
  8. İsmail Çelebi

TOKAT

  1. Kadim Durmaz
  2. Duran Kum
  3. Ayhan Karabekiroğlu
  4. Mehmet Ali Kocaoğlu
  5. Cem Çıtak

TRABZON

  1. Sibel Suiçmez
  2. Ahmet Kaya
  3. Murat Özçilingir
  4. Musa Hacıoğlu
  5. İlker Akıncı
  6. Mustafa Erdi Çakır

TUNCELİ

  1. Hüsniye Karakoyun

UŞAK

  1. Ali Karaoba
  2. İsmet Akın
  3. Sevinç Yazgan

VAN

  1. Seracettin Bedirhanoğlu
  2. Ercan Çiçek
  3. Aziz Örek
  4. Muhlİs Orhan
  5. Meral Ayhan
  6. Nurten Taş
  7. Süleyman Kuşman
  8. Mehmet Kaval

YALOVA

  1. Tahsin Becan
  2. Mehmet Gürel
  3. Yasemin Fazlaca

ZONGULDAK

  1. Deniz Yavuzyılmaz
  2. Eylem Ertuğ Ertuğrul
  3. Doğa Şanlıoğlu
  4. Merve Kır
  5. Cemalettin Sağtekin