Eğitim, Mesleki ve sosyal çalışmalarıyla yurt içi ve yurd dışındaki başarılarıyla dikkat çeken Avukat Ahu Karaibrahimoğlu,  Cumhuriyet Hlak Partisi'nden İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aaday Adayı olarak başvuru yaptı. 

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim, seminer ve sertifika programına katılım sağlayan Avukat Ahu Karaibrahimoğlu, İstanbul Giresunlular Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nde de yöneticilik yapıyor. Aynı zamanda Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı Üyesi olarak da görev yapan Avukat Ahu Karaibrahimoğlu, 2013'tan bu yana CHP'nin gençlik ve kadın kollarında değişik görevlerde hizmet verdi. 

Halka daha etkili hizmet verebilmek ve sorunların çözümüne katkı sağlayabilmek için Milletin Vekili olarak görev yapmayı arzuladığını ifade eden Avukat Ahu Karaibrahimoğlu,çalışmalarına devam ediyor. 

Avukat Ahu Karaibrahimoğlu kimdir, bugüne kadar neler yapmıştır? kendisinden dinleyelim:ahu karaibrahimoğl1u

İlk ve ortaöğrenimimi Giresun'da tamamladım. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Avukatlık stajını Av. Şahin MENGÜ'nün yanında tamamladım.

Stajın ardından Bournemouth Business School International’de 2005-2006 yılları arası Avrupa Birliği ve Uluslararası Ticaret Hukuku eğitimi aldım.

Türkiye'ye döndükten sonra İstanbul Barosu’na 2007 yılında kayıt olarak, aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. Hukuk Müşavirliği’nde çalışmaya başladım.

2012 tarihinde kendi ofisim olan Lexistanbul Hukuk Bürosu'nu kurdum. Halen Gayrettepe Beşiktaş'ta bulunan ofisimde, yerli ve yabancı müvekkillerime avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyim.

2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans derecesi aldım. Medipol Üniversitesi'nde Sağlık Hukuku Yüksek Lisansı programım halen (proje aşamasında) devam etmektedir.

Aynı zamanda Adalet Bakanlığı Arabulucular siciline kayıtlı olarak, İş Hukuku ve Banka- Finans Hukuku konularında uzman arabuluculuk yapmaktayım.

Screenshot_37

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim, seminer ve sertifika programına katılım sağladım. İleri derecede İngilizce biliyorum.

İstanbul Giresunlular Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği'nde yöneticilik yapmaktayım. Ortak Yaşamı Geliştirme Vakfı üyesiyim.

Screenshot_55

2013 tarihinden itibaren CHP Beşiktaş İlçe örgütüne mensubum. 2014 seçimlerinden itibaren tüm seçimlerde önce Oy ve Ötesi, ardından CHP adına gönüllü olarak çalıştım.

Gezi davası süresince pek çok davada gönüllü avukatlık yaptım. Kadın hakları ile ilgili hukuki çalışmalarda aktif olarak yer aldım, şiddete uğramış kadınlar ile ilgili onlarca davayı gönüllü olarak takip ve koordine ettim. Bir hayvan sever olarak Giresun ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin çoğu bölgesinde sokak hayvanlarına her ay düzenli olarak mama ve bakım hizmeti desteği sağlıyor, hayvan hakları ile ilgili organizasyonlarda aktif görev alıyorum. İş ve ziyaret amaçlı kırk ülke ve yüzlerce şehirde bulundum, yabancı projelerde çalıştım, farklı kültürleri tanıma fırsatım oldu.