Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin yeni asrını Türkiye Yüzyılı hâline biz dönüştüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Paşa Mahallesi TOKİ Alanı'nda Elazığ Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni'ne katılarak bir konuşma yaptı.

“Biz, Cumhuriyetimizin ilk asrında nice taşlı, dikenli, mayınlı yolları aşarak bugünlere gelmiş bir milletiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin güvenliği, huzuru, demokrasisi güçlü olduğu müddetçe, Allah’ın izniyle, ekonomisi de düzelir, deprem yaraları da sarılır, hayalleri de hayata geçer. Yeter ki Türkiye’nin omurgası sağlam, istikameti düzgün, iradesi güçlü olsun” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN DEMOKRASİSİNE VE KALKINMASINA 20 YILDA ASIRLIK KAZANIMLAR SAĞLADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun için 20 yıldır vesayetçilerle, darbecilerle, terör örgütleriyle, ekonomik tetikçilerle, emperyalistlerin içimizdeki kuklalarıyla nasıl uğraştığımızı en iyi sizler biliyorsunuz. Zor şartlar altında verdiğimiz mücadeleyle, ülkemizin demokrasisine ve kalkınmasına 20 yılda asırlık kazanımlar sağladık. Okyanusu geçen Türkiye’yi, 14 Mayıs’ta bir karış suda boğma hesabı yapanlara milletimizle birlikte, Elazığ’la birlikte, bir kez daha diyoruz ki başaramayacaksınız.”

Daha önceki felaketlerde yaptıkları gibi depremin yaralarını da kendilerinin saracağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel krizlerin etkisiyle ortaya çıkan ekonomik sıkıntıları da biz çözeceğiz” dedi.

CHP Lideri Özgür Özel; Seçimi Türkiye İtifakı kazanacak CHP Lideri Özgür Özel; Seçimi Türkiye İtifakı kazanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi, sosyal, ekonomik tüm alanlarda huzurumuzu ve refahımızı artıracak her adımı yine biz atacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını Türkiye Yüzyılı hâline biz dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.