İlişkilerde zaman zaman sorunlar çıkar çatışma ve gerilimler olabilir ancak çiftler arasındaki öfke kontrol edilmeli öfkenin en büyük ilacı sorunu o anda konuşmamak, ertelemek başka zamana bırakılmalı

Evlilikte ve ilişkilerde doğru tartışma yöntemleri derken sanki tartışılmalı gibi sonuç çıkıyor😊 tabi bu bir espri bu yaşamın doğasında, hiçbir sorun yoksa sorun var bence eğer öyle olursa herkes kafasına buyruk yaşıyor anlamı çıkar. Yani nasıl baharda fırtınalar varsa  fırtınasız bir bahar mümkün değil. İşte evlilikte ve ilişkilerde fırtınalara fırsat tanımak gerekiyor.

İlişkilerde zaman zaman sorunlar çıkar çatışma ve gerilimler olabilir ancak çiftler arasındaki öfke kontrol edilmeli öfkenin en büyük ilacı sorunu o anda konuşmamak, ertelemek başka zamana bırakılmalı

Peki o anlarda neler yapılmalı:

evlilik

Öfke yangın gibidir itfaiye modeli gibi yangına nasıl yaklaşılıyorsak öyle yaklaşmak gerekir önce yangını söndürmeye odaklanırsınız  daha sonra sebebini incelersiniz yani öfkenin en güzel ilacı ertelemektir.

Öfke anında tepki verip karşı tarafı suçlamamak gerekir

Öfke anında ortam değiştirin

Kişi Bağıran kişi yavaş ben seni anlamaya çalışıyorum yavaş konuşurmusun dediği an böylece güç savaşını yenersiniz.

Öfke anlarında konuşmak çok yanlıştır konuşmayı sonraya bırakmak gerekir

DUR,DÜŞÜN,YAP MODELİ EVLİLİKTE VE İLİŞKİLERDE HAYATIMIZIN BİR PARÇASI OLMALIDIR.

AŞKLA BAŞLAYAN EVLİLİKLER VEYA İLİŞKİLER BİTERMİ?

Aslında aşkla başlayan evlilikler en uzun ömürlü olmaya aday evlilikler

Adı üstünde aşk evliliği

çünkü; aşk var,sevgi ver saygı var daha ne olsun😊 ama daha sonra bu evliliklerde daha sonra heyacan ve aşk bittiğinde anlık mutluluklar yaşanmışsa  ve buda hayal kırıklıklarına sebebiyet verirken  oradan kırılmalar başlıyor. Aşkla başlayan evliliklerde herşeye rağmen sevgi varsa umut da vardır. çok sevdiğim beğendiğim Arzum Önal ve Mehmet Aslantuğ her ikisinide  çok ve  sever beğenirim ayrıldılar ben üzüldüm çok yakışan bir çiftti kararlarına da saygı duymak gerekir.

EN UZUN SÜREBİLECEK EVLİLİKLER NELER

SİZZCE ?????

Kaderci evlilikler daha uzun sürebiliyor.adındanda anladığımız kadarıyla yaşananlar alın yazısı yazgı olarak değerlendiriliyor.hatta bu tür evliliklerde kadının ailesi otur oturduğun yerde boşanamazsın elalem ne der geri dönemezsin baskısı hatta Anadoluda hepimiz duymuşuzdur gelinlikle girdiğin evden kefenle çıkmalısın söylemleri baskılamanın en güzel örnekleridir bu baskılar kadının ekonomik özgürlüğüde yoksa maalesef ekonomik özgürlüğü olan kadınlarda da kaderciliğe takılı evliliğini yürütüyor.

GÖRÜCÜ USULÜYLE EVLENENLER eğer eşler kendilerini tanımış ve bir yol haritası çizmişlerse aşk evliliği şeklinde yürütebiliyorlar.

İLİŞKİ ANALİZ KISMINA GEÇMEK İSTİYORUM

Eğer çiftler analiz yaptırırlarsa aşıkta olsalar kim kimden ne istiyor, ne alır ne verebilir birbirlerine karşı sorumlulukları neler ne yapmalılar nasıl davranmalılar

Tüm bunların cevabı ilişki analizinden yani SİNASTRİDEN geçiyor…..