MHP heyeti, 14 Mayıs seçimlerine girecek adayların bulunduğu listeyi Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti.

MHP Milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'nu ilk teslim eden parti oldu. 9 Nisan'a kadar süresi olmasına rağmen MHP'nin aday listesi teslimi siyasette de tartışmalara neden oldu.

MHP aday listesini teslim etmek üzere MHP'den Semih Yalçın ve Fethi Yıldız beraberindeki heyetle YSK'ya giriş yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi, (MHP) 28. dönem milletvekili aday listesini aralarında genel başkan yardımcıları Semih Yalçın ve Fethi Yıldız'ın da bulunduğu heyet ile Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti.

İstanbul'da AKP Büyükşehir için sürpriz isim... İstanbul'da AKP Büyükşehir için sürpriz isim...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız açıklamalarda bulundu.

Yıldız'ın konuşmasından satır başları şöyle:

14 Mayıs pazar günü yapılacak seçimde milletvekili adaylarımızın listesini YSK'ya sunmuş bulunuyoruz. Seçimlerin hayırlı olmasına diler, aziz milletimize güveniyoruz.

Seçim barajı yüzde 7'ye düşürülmüştür, ilk defa bu seçimde kullanılacaktır. Böylece daha fazla partinin ve fikrin temsil edilmesi amaçlanmıştır. Bu yapılar hepinizin bildiği gibi CHP'ye iltica etmişlerdir. MHP'nin kurumsal kimliği her türlü matematik formülünün üzerinde olduğunu hatırlatırız.

14 Mayıs'ta milletmiz tercihini Türkiye Yüzyılı'ndan yana kullanacaktır. Zafer Türk milliyetçilerinin, MHP'nin ve Cumhur İttifakı'nın olacaktır.

MHP'nin Milletvekili Aday Listesini  Ak Partiden önce teslim etmesi siyasi kulislerde farklı yorumlara neden oldu. MHP'nin listesini erken vermesi, Hüdapar'ın AKP Listesinden yarararlanacağı ve bu nedenle milletvekili adaylığı konusunda Cumhur İttifakı listesinde bulunmamak için özgür davranma kararı aldıkları öne sürülüyor.

Hatta bir başka kulis bilgisi ise, MHP tabanının son dakikada Sinan Oğan'ı destekleyebileceği ifade ediliyor. Resmi bir destekleme olmasa bile Ülkücü tabanın Tayyip Erdoğan yerine Sinan Oğan'a oy verme eğiliminde  olduğuda konuşuluyor.