Akşam saatlerinde çalışırken rahatsızlanan Arslan, hastaneye kaldırıldı. Arslan, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Yılmaz Özdil'den Alper Gezeravcı'nın Uzay yolculuğu detayları Yılmaz Özdil'den Alper Gezeravcı'nın Uzay yolculuğu detayları

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şaban Arslan için çalıştığı Turkuaz Medya önünde tören düzenlendi.

sabanarslan1

Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şaban Arslan dün akşam saatlerinde çalıştığı sırada rahatsızlandı. Rahatsızlanan Arslan, hastaneye kaldırıldı. 55 yaşında, 2 çocuk babası olan Şaban Arslan geçirdiği kalp krizi sonucu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Acı haber Arslan'ın yakınlarını ve meslektaşlarını yasa boğdu. Arslan için Turkuvaz Medya önünde tören düzenlendi. Törene Arslan'ın ailesi, mesai arkadaşları ve meslektaşları katıldı. Törende acılı aile gözyaşlarını tutamadı. Törende Arslan'ın cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Şaban Arslan'ın naaşı Samsun'a gönderildi. Arslan'ın yarın Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi'nde başlayan Arslan, çeşetli alanlarda muhabirlik yaptıktan sonra, 2009'dan sonra sırasıyla Sabah Gazetesi Haber Müdürlüğü ve Haber Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten 56 yaşındaki Arslan, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Turkuaz Medye önünde yapılan uğurlama töreninin ardından Samsun'a gönderildi. Arslan'ın naaşı, yarın merkez İlkadım ilçesi Bahçelievler Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

sabanarsaln2

ŞABAN ARSLAN KİMDİR

1967 Ordu Ünye doğumlu olan gazeteci Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini Ünye'de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi.

Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından sırayla Akşam Gazetesi´nde Muhabir,  İstihbarat Şefliği ve Haber Müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde İstihbarat Müdürlüğü yaptı.

“Ergenekon” soruşturması kapsamında davanın tanıklarından olan Tuncay Güney’le yaptığı röportaj, 2008 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri kapsamında Araştırma dalında “Övgüye Değer” görüldü.

Arslan, 2008’de Sabah Gazetesi Bölge Koordinörü olarak göreve başlayarak Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırladı. Arslan, Haber Koordinatörlüğü  görevinde bulunduğu sırada Yazıişleri Müdürü'olarak atandı. Bu görevini yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.  Arslan, Evli ve 2 çocuk babasıydı.

- Değerli dostumuz ve Meslektaşımız Şaban Arslan'a aydınSes ailesi olarak Allah'tan Rahmet, Ailesi ve yakınları ve sevenlerine Başsağlığı ve Sabır diliyorum. Mekanı Cennet olsun... Murat Aydın

Editör: MURAT AYDIN