Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan, İstanbul’da teşekkür ziyaretleri kapsamında Sultangazi İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltı programda yerel basın ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Cumhur İttifakı Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu Cumhur İttifakı Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

Gazi Meclis’te paylaşımda adalet, yönetimde adalet, yargıda adaletin tesis edilmesi için mücadele edeceklerinin altını çizen Erbakan, "Milli Görüşün temeli, kökeni adalete dayanır. Bizim inancımızın temeli adalete dayalı. Kamuda görevlendirmelerde, atamalarda akrabalık, yandaşlık, hemşerilik, torpil yerine ehliyet, liyakat ve adaletin hakim olması için mücadele edeceğiz." şeklinde konuştu.

2024 yılında yapılacak belediye seçimleri için şimdiden kolları sıvadıklarını belirten Erbakan, şeffaf belediyecilik anlayışının sağlayabilmek için parti olarak canla başla çalışacaklarını söyledi.

irbaakansgaz1i

Kahvaltı programı sonrası Sultangazi Yeniden Refah Partisi İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Erbakan burada da yaptığı açıklamada 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendirdi.

‘Seçimin galibi Cumhur İttifakı ile birlikte açık ve net olarak Yeniden Refah Partisi olmuştur.’ diyen Erbakan, “Bu sonuç teşkilatlarımızın gayreti, Erbakan Hocamız’ın yaptığı çalışmaların bereketi ve milletimizin kalbindeki yeri ile elde edilmiş bir sonuçtur. Hiçbir şekilde dış güçlerin, holding patronlarının desteği ile, medya gücüyle, hazine yardımıyla, iktidar yardımı ile alınan bir sonuç değildir. 5 milletvekilimiz de başka partilerin listesinden, oyuyla alınmış milletvekili değil ve bu nedenle de Yeniden Refah Partimiz büyük bir başarı göstermiştir. Kendi seçmenimiz, kendi alın terimiz, kendi alın terimiz ile girdiğimiz bir seçimde bu milletvekillerini çıkarmaya hak kazandık.  Havası ve parası bol olan, balon gibi şişirilmiş bir takım partilerin bu seçimde almış oldukları sonuç, neredeyse sıfıra yakın oylarının olduğunun ortaya çıkması, bir tabela partisi haline gelmeleri son derece dikkat çekicidir.” ifadelerini kullandı.

Asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirlemek için başlayan görüşmeler ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erbakan, asgari ücretin işverene de destek verilecek şekilde 15 bin lira olması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

opt-photo_9_2023-06-13_16-38-46-8W1HPTJF99UCL638KYUQ

Asgari ücret en az 15 bin lira olmalı

 Asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirlemek için başlayan görüşmelere ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erbakan, asgari ücretin işverene de destek verilecek şekilde 15 bin lira olması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

“54. Hükümet'te Erbakan Hocamızın vermiş olduğu maaş zamları hiçbir dönemde verilmemiştir. O dönemde dar gelirlinin yüzü güldü, refah seviyesi arttı. Cebine para giren milyonlarca insan çarşıya pazara koştu. Esnafın da yüzü güldü. Satışlar artınca üreticinin de işi arttı. Bütün bir ekonominin çarkları dönmeye başladı. Büyük bir bolluk ve bereket dönemi yaşandı. Dolayısıyla millete imkân verilirken bundan çekinilmemesi lazım. Açlık sınırının 10 bin liranın üzerinde, yoksulluk sınırının 30 bin lira seviyesinde olduğu bir ülkede asgari ücretin seçimlerden önce 14 bin 750 lira seviyesinde olması gerektiğini ifade etmiştik. Hem büyümeden asgari ücretliye pay verilmesi hem de enflasyona karşı asgari ücretlinin ezdirilmemesi, hem de Avrupa Birliği ülkelerindeki asgari ücretin artış trendine uygun bir zam verilmesi, bu 3 kriter göz önüne alındığında 15 bin lira civarında bir asgari ücret olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım. Vergilerle ilgili düzenlemeler yapılması, üretimde kullanılan enerjiden vergi almayarak, çeşitli teşviklerle, faizsiz uygun ödemeli kredilerle ve hatta geri ödemesiz hibelerle, işvereni de, sanayiciyi de, üreticiyi de devletin desteklemesi ama bir yandan da milyonlarca asgari ücretliyi; çoluğu ile çocuğu ile insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşaması için bu maaşın verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz de 8 milyona yakın asgari ücretlimiz adına memnun oluruz.”