28 Ekim saat 23:24'te parçalı Ay Tutulması 5 derece Boğa Burcunun ilk dekanında gerçekleşecek.

28 Ekim saat 23:24'te parçalı Ay Tutulması 5 derece Boğa Burcunun ilk dekanında gerçekleşecek.
Boğa Burcu birşeyleri sahiplenme, güvence altına alma üretme ve biriktirme arzusunda olur. Ayağı yere basma enerjisi içinde olan Boğa sabit burçtur herzaman alışageldik düzenin korunması dan yanadır. Parçalı Ay Tutulması esnasında jenerasyon gezegenlerin geçişinde ki etkileri hızlı değişimler, dağılma ve çözülmeler yıkımlar ya da köklü değişimler yaşatabilir.
Bu Tutulmada Güneş, Ay ve diğer gezegenlerin sabit burçta yerleşmiş olmaları doğal afetlerin yaşanabilir olasılığını gösteriyor özellikle Boğa burcu elementi toprak olması deprem olasılığını düşündürüyor. Diğer gezegenlerle de kare, kavuşum, karşıt açı yapıyor olması bu ihtimali daha da yükseltiyor.
Gezegenlerin bu açılarını değerlendirirsek Merkür - Mars kavuşumu Jüpiter ile karşıt açı yapması tutulmanın etkisini fazla olacağını ve Askeri olayların yaşanacağı gibi Ekonomide büyük sıkıntıların işaretini gösterirken yine Tutulmanın ilerleyen günlerde 29 Ekim, 4 Kasım, 12 Kasım gibi bu tarihler depremin olabileceği önemli dikkat çeken günler diyebiliriz. 
Merkür-Uranüs karşıtlığı isyanlar,protostolar alınan ani kararlar. 
Mars-Uranüs karşıtlığı ise terör olayları, şiddet, bombalar, patlamalar gibi gündeme gelebilecek konular yaşanabilir. 
Ülkemiz açısından tutulma Güneş derecesi 5 ve Boğa Burcu 5 derecede gerçekleşen bu tutulma Ülkemizin önemli süreçlerden geçeceğini gösteriyor. Ayrıca Boğa Burcunda bulunan gezegenlerin Ülkemiz haritasında ki 11 evde toplanması Meclis'te yaşanabilecek gerginlikler ve yine Meclis'ten çıkan önemli kararların alınmasındaki  kararları gösteriyor. İz düşümü olan 5 evde ise Güneş- Merk ve Mars'ın bulunması yaşanan savaş ile ilgili bu bölgede aracı rolü üstlenebiliriz. Kuzey Ay Düğümü Koç  burcunda Ülkemiz kadersel gelişmeler yaşayabilir Koç Burcunda ki Küzey Aydüğümü bazı konularda öncülük yapabilir.
Cumhuriyetimizin 100.Yaşını kutlamadan bir gün önceki bu Tutulma, bulunduğumuz savaş atmosferinde masum insanlara yapılan Saldırılar, şiddet eylemlikleri Depremler gibi sıkıntılı süreç bizleri bekliyor gibi. 
Yaşanan  savaş sürecinde haince yapılan  saldırılar masum insanların katledilnesine   biran önce son verilmesi, tüm Dünyanın tutulmanın negatif etkilerinden uzak  bir zaman dilimi  geçirmek olsun.