İBB'den sağlık atağı; Tüm Sağlık Hizmetleri tek çatı altında... İBB'den sağlık atağı; Tüm Sağlık Hizmetleri tek çatı altında...

Kadıköy Belediyesi, baharın gelişini 5 Mayıs Pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceği Hıdırellez Şenliği ile kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin önde gelen klarnet virtüözlerinden Hüsnü Şenlendirici’nin sahne alacağı Kadıköy Hıdırellez Şenliği’nde konserler, danslar, dj performansları ve sürpriz etkinliklerle kutlamalar gün boyu sürecek.

Dünyanın en eski inanışlarından biri olan; huzur, bereket ve baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez, bu yıl Kadıköy’de düzenlenecek şenliklerle kutlanacak. Kadıköy Belediyesi’nin 5 Mayıs Pazar günü Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceği Hıdırellez Şenliği’nde ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici ve balkan müziğinin önemli isimlerinden Makedon trompetçi Dzambo Agusevi de orkestrası ile birlikte sahne alacak. 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Tolga Bostancı’nın DJ performansı ile başlayacak etkinlikler, Sami Levi ve Volkan Şenlendirici konseri ile devam edecek. 18.30’da Hıdırellez ateşi yakılıp dilekler dilenecek. Dilek ağacı ve ateşten atlama gibi geleneksel hıdırellez etkinliklerinin de yer alacağı şenlikte, Kadıköylüler balkan ezgileriyle doyasıya eğlenme fırsatı bulacak.

Kösedağı: Hıdırellez Şenliği’nde bahara hep birlikte ‘merhaba’ diyelim

Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı da yaptığı açıklamada tüm Kadıköylüleri ve İstanbulluları, baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez’i kutlamak için Kalamış Atatürk Parkı’na davet etti. Kösedağı, “Kadıköy Belediyesi olarak yaptığımız düzenlemelerle birlikte Kalamış Atatürk Parkı’ndaki yeşil alan miktarını tam 2 bin metrekare arttırdık. Herkesi parkımızın yeni hâlini görmeye ve 5 Mayıs Pazar günü burada düzenleyeceğimiz Hıdırellez Şenliği’ne davet ediyorum. Hepimize umut olacak bu güzel günde Kalamış’ta buluşalım ve Hıdırellez Şenliği’nde bahara hep birlikte ‘merhaba’ diyelim” dedi.

Editör: MURAT AYDIN