Yılın ilk Ay tutulması önemli etkiler yaratacak. Tutulmanın Uranüs diziliminde olması ani beklenmedik gelişen olayları getirir adeta ŞOK etkisi yaratacaktır.

Yılın ilk Ay tutulması önemli etkiler yaratacak. Tutulmanın Uranüs diziliminde olması ani beklenmedik gelişen olayları getirir adeta ŞOK etkisi yaratacaktır. Güneş ve Uranüs kavuşumu 9 Mayıs önemli bir gün diyebiliriz. Ayın tutulması altı aylık sürece yayıldığını unutmayalım ülkemiz açısından baktığımızda Akrep Burcu yükselen derecesine iz düşüyor. Yangınlar, fırtınalar, uçak kazaları, volkan patlamaları, Depremler gibi olaylar görülür.
Tutulan Ayın yükselenin de olduğundan halk hareketlilikleri, iç gerginlikler ve Deprem olasılığını da gösteriyor. Güneşin Menkar yıldızı ile etkileşimi iyi değildir bu etkileşim şansızlığa, saygınlık kaybına hayvanlardan gelebilecek tehlikelere neden olabilir.
Sabit burçta Tutulmalar yeryüzünün durumunu gösterir depremlerle çok alakalı burçlardır o nedenle bu burçlarda ki Tutulmalarda yerkabuğu değişimi sözkonusudur. 
PLÜTON 1 Mayıs itibariyle RETRODA
0 derece Kova Burcunda gerilemeye başladı. Doğum haritamızda  Kova Burcunun denk düştüğü evin konularında geri dönüp düzeltmemiz, iyleştirmemiz gereken konular söz konusu olacak. 
Tutulmanın başladığı günde Venüs-Neptün karesi özel veya sosyal ilişkilerde hayal kırıklıkları yaşayabiliriz yüksek beklentilere girmemek gerekiyor. 
7 Mayıs Pazar akşamı Venüs Yengeç Burcuna geçiyor işte o zaman daha rahat bir süreç başlamış olur. Sevdiklerimizle ilişkilerimiz daha yakın ve ihmal ettiklerimizin farkındalığını görüp telafi yoluna gidebiliriz. 
Tutulma, Akrep burcunun doğası gereği tutkularda yoğunlaşma yaşatır  cinsellikle ilgili  yargılar ve cinsellikle bulaşan hastalıkların ortaya çıktığı dönemdir. 
Ayrıca, derin meselelerinde ortaya çıkmasına nedendir. 
Tutulmalar sancılı süreçleri tetiklesede farkındalık herzaman doğruya götürür.